Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
24. september 2016

Predseda maďarského parlamentu Kövér: Niekto vedome rozbíja Európu

"Európa nebola nikdy tak slabá ako teraz. Politicky je rozpadnutá, rastie jej vojenská zraniteľnosť, na východných hraniciach nedokáže uplatniť svoj vplyv a svoje južné hranice nedokáže ochrániť," povedal Kövér.

V súčasnosti prebieha vedomé oslabovanie Európy, pričom Maďarsko má záujem na tom, aby bola silná Európa, ktorá nemôže existovať bez Nemecka. Povedal to v rozhovore pre dnešné vydanie denníka Magyar Idök predseda maďarského parlamentu László Kövér, podľa ktorého referendum proti migračným kvótam v prípade úspechu poslúži k posilneniu pozície Maďarska v EÚ.

Podľa jeho slov v Európskom parlamente existujú istí liberálni, zelení a ľavicoví "užitoční idioti" tých, čo vedome rozbíjajú európsky systém národných štátov. Predseda sa domnieva, že za týmito ľuďmi stoja osoby, ktoré realizujú konkrétny politický plán mimo rámca európskych záujmov.

"Je zrejmé, že prebieha oslabovanie a systematické rozbíjanie Európy, pričom migračná kríza nie je prvým prvkom tohto procesu. Európa nebola nikdy tak slabá ako teraz. Politicky je rozpadnutá, rastie jej vojenská zraniteľnosť, na východných hraniciach nedokáže uplatniť svoj vplyv a svoje južné hranice nedokáže ochrániť. Eurozóna zápasí s permanentnou krízou," menoval Kövér.

Maďarsko by si podľa jeho vyjadrenia posilnilo svoje európske pozície, ak by 2. októbra v referende Maďari odmietli povinné utečenecké kvóty.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.