Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
24. september 2016

D. Sedin chce zažiť s bratom ešte jeden úspech: Tešíme sa na nedeľu

Bratia Sedinovci odohrajú v drese Švédska semifinálový zápas s Tímom Európa v nedeľu o 19:00 SELČ.

Pre švédskeho hokejistu Daniela Sedina je prebiehajúci Svetový pohár jeden z posledných reprezentačných turnajov s najlepšími hráčmi sveta, na ktorom sa môže tešiť z úspechu spolu so svojím dvojčaťom Henrikom. Aj preto má veľkú motiváciu a chce uspieť v semifinále proti Tímu Európa.

Obe dvojičky vystúpili na hokejový vrchol v národnom drese v roku 2006, keď sa so Švédskom tešili z olympijského zlata. O osem rokov neskôr pridal Daniel striebro, no jeho brat na turnaji v Soči nehral. Spolu získali titul ešte na MS 2013 a bronz v rokoch 1999 a 2001.

"Uvedomujeme si, že starneme a už nebude toľko takýchto turnajov. Nevieme, či sa predstavíme na zimnej olympiáde 2018, no tento turnaj si užívame. Bolo ťažké sa dostať do semifinále, ale je to tu zábava. Vychutnávame si každý deň a tešíme sa na nedeľu," povedal tridsaťpäťročný krídelník Daniel.

Švédsko v úvodnom skupinovom zápase v Toronte zdolalo Rusko 2:1, v druhom Fínsko 2:0 a jedinú prehru zaznamenalo proti Tímu Severná Amerika do 23 rokov, ktorému podľahlo až po dramatickom predĺžení 3:4. "Myslím si, že z toho zápasu sa môžeme poučiť, prvých desať minút to bola z našej strany hanba. Proti Európe však budeme pripravení. Taktiež majú vo svojom tíme niekoľko veľmi rýchlych hráčov," povedal obranca Niklas Hjalmarsson pre agentúru AP.

Oba výbery sa stretli už v príprave a Tím Európa vtedy po dvoch prehrách s mladými Severoameričanmi triumfoval 6:2. "Trochu nás prekvapili, no teraz nás už nezaskočia. Čakajú na vás, kým urobíte chyby a z toho si vytvárajú šance. Musíme si dávať pozor, nemôžeme hrať len ofenzívne ako v prípravnom zápase," dodal Sedin.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.