Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
23. september 2016

Belgicko na základe povinných kvót prijalo doteraz len 119 migrantov

Belgicko na základe povinných kvót EÚ zatiaľ prijalo len 119 migrantov. Celkovo sa krajina zaviazala poskytnúť útočisko takmer 3700 migrantom, informoval belgický denník La Derniere Heure.

Belgicko má v súčasnosti vytvorené podmienky na prijatie 230 migrantov. Podľa belgickej poslankyne Nahimy Lanjriovej môže v prípade dobrej organizácie svoje záväzky v oblasti migrácie bez problémov splniť.
      

Členské štáty Európskej únie vlani odhlasovali, že prijmú 160.000 žiadateľov o azyl z Grécka a Talianska, ktoré najviac pociťovali bremeno migračnej krízy. Plnenie dvojročného plánu je však pomalé a členské štáty za uplynulý rok prijali len približne tri percentá z celkového počtu azylantov, teda takmer 4800 migrantov.
      

Denník Derniere Heure pripomína, že niektoré štáty - okrem iného Maďarsko, Poľsko, Rakúsko -, v rámci systému povinných kvót neprijali ani jedného migranta. Maďarský premiér Viktor Orbán inicioval referendum, v ktorom sa Maďari 2. októbra vyjadria, či môže EÚ rozhodovať o presídľovaní cudzích občanov bez súhlasu národného parlamentu.

Inzercia

Odporúčame

Nemecko: AfD naďalej rastie, konzervatívci a sociálni demokrati strácajú

Nemecko: AfD naďalej rastie, konzervatívci a sociálni demokrati strácajú

Voličské preferencie Alternatíva pre Nemecko (AfD) naďalej rastú. Táto protiimigračná strana by podľa najnovšieho prieskumu DeutschlandTrend verejnoprávnej televízie ARD získala 16 percent, čo predstavuje jej doteraz najlepší výsledok. Oproti prieskum z 1. septembra si AfD polepšila o dve percentá, uviedla dnes ARD na svojej stránke.

Premiér: Schôdza je zbytočná, opozícia si buduje permanentnú imunitu

Premiér: Schôdza je zbytočná, opozícia si buduje permanentnú imunitu

Mimoriadna schôdza Národnej rady SR venovaná opozičnému pokusu o odvolanie predsedu vlády SR Roberta Fica je zbytočná, bezdôvodná, pričom ju organizujú nedôveryhodní ľudia s cieľom budovať si permanentnú politickú imunitu. Vyhlásil to dnes premiér Fico v reakcii na aktivitu opozičných poslancov, ktorí ho chcú odvolať za nečinnosť v kauze Bašternák.

-20%
Živo(t) v kostole
13,99 11,19

Pre tých, čo radi objavujú / Živo(t) v kostole

Bohato ilustrovaná kniha - leporelo, ktoré malým aj veľkým deťom pútavo priblíži pestrosť liturgického roku

Bohato ilustrovaná kniha - leporelo, ktoré malým aj veľkým deťom pútavo priblíži pestrosť liturgického roku

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.