Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
23. september 2016

Nemecko: AfD naďalej rastie, konzervatívci a sociálni demokrati strácajú

Voličské preferencie Alternatíva pre Nemecko (AfD) naďalej rastú. Táto protiimigračná strana by podľa najnovšieho prieskumu DeutschlandTrend verejnoprávnej televízie ARD získala 16 percent, čo predstavuje jej doteraz najlepší výsledok. Oproti prieskum z 1. septembra si AfD polepšila o dve percentá, uviedla dnes ARD na svojej stránke.

Kredsťanskodemokratická únia (CDU) kancelárky Angely Merkelovej a jej menší partner Kredsťanskosociálna únia (CSU) si pohoršili o jeden percentuálny bod a momentálne by ich volilo 32 percent opýtaných. Spoluvládnuci sociálni demokrati (SPD) si v prieskume takisto pohoršili o jedno percento a získali by 22 percent hlasov.
      

Zeleným by dalo hlasy 12 percent opýtaných (+1), osem percent občanov Nemecka by volilo stranu Ľavica (-1) a šesť percent Slobodnú demokratickú stranu (FDP, +1).
      

Súčasná koalícia CDU/CSU a SPD by tak získala 54 percent hlasov, čo by stačilo na pohodlné vládnutie.
      

Prieskum DeutschlandTrend uskutočnil inštitút Infratest dimap v dňoch 19.-21. septembra na vzorke 934 osôb.
      

AfD zaznamenala v uplynulých týdňoch dva výrazné úspechy, keď sa na prvý pokus dostala do parlamentov spolkových krajín Meklenbursko-Predpomoransko a Berlín. Svoju kampaň založila na kritike utečeneckej politiky Merkelovej vlády. Celkovo je AfD zastúpená už v desiatich zo 16 krajinských parlamentov.
      

AfD vznikla v roku 2013. Spočiatku pôsobila len na území bývalej Nemeckej demokratickej republiky a jej zameranie bolo protieurópske.

Inzercia

Odporúčame

Premiér: Schôdza je zbytočná, opozícia si buduje permanentnú imunitu

Premiér: Schôdza je zbytočná, opozícia si buduje permanentnú imunitu

Mimoriadna schôdza Národnej rady SR venovaná opozičnému pokusu o odvolanie predsedu vlády SR Roberta Fica je zbytočná, bezdôvodná, pričom ju organizujú nedôveryhodní ľudia s cieľom budovať si permanentnú politickú imunitu. Vyhlásil to dnes premiér Fico v reakcii na aktivitu opozičných poslancov, ktorí ho chcú odvolať za nečinnosť v kauze Bašternák.

SaS: Erik Tomáš stratil morálny kredit po tom, čo radil Čistému dňu

SaS: Erik Tomáš stratil morálny kredit po tom, čo radil Čistému dňu

Mediálny poradca premiéra a poslanec Národnej rady SR Erik Tomáš stratil morálny kredit na to, aby mohol vykonávať tieto funkcie. Myslia si to opoziční poslanci zo strany SaS po tom, čo podľa medializovaných informácií Tomáš radil riaditeľovi galantského resocializačného zariadenia Čistý deň Petrovi Tománkovi ako zvládnuť kauzu zneužívania maloletých.

-10%
Vojna a trest
24,90 22,41

Novinka Michaila Zygara / Vojna a trest

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky. V knihe sa zamýšľa nad koreňmi ruskej nenávisti voči Ukrajine, z ktorej vyvrela najhoršia vojna tohto storočia.

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.