Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
22. september 2016

Predseda EP: Británia musí opustiť EÚ pred voľbami v bloku v polovici roka 2019

Predseda Európskeho parlamentu (EP) Martin Schulz dnes povedal, že Británia by mala odísť z Európskej únie ešte pred parlamentnými voľbami v bloku plánovanými na polovicu roka 2019. Informovala o tom tlačová agentúra DPA.

Rokovania o tzv. brexite nemôžu trvať dlhšie ako dva roky, čo znamená, že Británia by mala aktivovať článok 50 Lisabonskej zmluvy, ktorý stanovuje pravidlá pre dvojročný proces vyjednávania s krajinou opúšťajúcou EÚ, do polovice budúceho roka.
      

Schulz povedal, že vzhľadom na veľmi zložité spôsoby britského odchodu z bloku chápe, že si britská vláda vyžiadala čas na svoje rozhodnutie. Dodal však, že Briti sa už nebudú môcť zúčastniť na voľbách, v ktorých si členské krajiny EÚ volia svojich poslancov EP, a že brexit musí byť dovtedy dokončený.
      

Za odchod Británie z EÚ sa v referende z 23. júna vyslovila tesná väčšina britských voličov. Premiérka Theresa Mayová uviedla, že nebude aktivovať článok 50 Lisabonskej zmluvy skôr ako na začiatku budúceho roka.

Inzercia

Odporúčame

Asad obvinil USA zo zlyhania prímeria v krajine

Asad obvinil USA zo zlyhania prímeria v krajine

Sýrsky prezident Bašár Asad odmietol obvinenia zo strany USA, že lietadlá sýrskej alebo ruskej armády zaútočili na humanitárny konvoj pri meste Aleppo. Poprel tiež tvrdenie, že jeho vojaci zabraňujú prísunu potravín do povstalcami kontrolovaných východných predmestí Aleppa.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.