Súťaž o knihu Matúša Demka pozná svojich víťazov

V polovici augusta Postoy.sk na svojej facebookovej stránke vyhlásil súťaž o dve knihy Matúša Demka Černovská balada o slobode. Mali ste nám napísať, čo si ceníte na našom portáli a či by ste ho odporučili svojim známym. Po včerajšom žrebovaní poznajú knihy svojich nových majiteľov.

Výhercami sa stali naši pravidelní čitatelia Anna Peťová a Lukáš Pitel. Knihy s podpisom autora im budú zaslané do konca septembra.

“Postoy.sk je pre mňa zdrojom informácií, rada si prečítam aj komentáre k rôznym udalostiam. Dobré sú aj diskusie pod článkami, ktoré číta dosť veľa ľudí,” napísala o našom portáli Anna Peťová. Druhému ocenenému, Lukášovi Pitelovi, je sympatické, že sa “obúvame” aj do tém, o ktorých napríklad Katolícke noviny mlčia alebo ich spracúvajú na nízkej úrovni. Zároveň si však myslí, že v témach z oblasti kultúry má Postoy.sk ešte svoje rezervy.

Kniha Černovská balada o slobode je autorskou prvotinou nášho kolegu Matúša Demka. Napísal ju v spolupráci s Milanom Fischerom a vyšla začiatkom leta v bratislavskom vydavateľstve Post Scriptum. “Chcel som to, čo sa v Černovej v onú smutnú nedeľu, 27. októbra 1907, stalo, priblížiť dnešnému čitateľovi a napísať to súčasným jazykom. V knižke opisujem historické fakty, ktoré pretkávam s príbehom vlastnej rodiny, zvlášť mojej pra-pra-starej mamy. Tému dopĺňam rozsiahlou dokumentačnou prílohou,” povedal o svojej knihe Matúš a dodal: “Bol by som rád, keby aj táto kniha bola ďalším impulzom pre zlepšenie slovensko-maďarských vzťahov a na pestovanie zdravého vlastenectva na obidvoch brehoch Dunaja.”

Výhercom, ale aj autorovi knihy, srdečne blahoželá celá redakcia Postoy.sk!

- ig -

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo