Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
21. september 2016

Ruská armáda vyšle ku Sýrii lietadlovú loď Admirál Kuznecov

Ruský minister obrany Sergej Šojgu dnes oznámil, že námorné sily pošlú svoju jedinú lietadlovú loď do východnej časti Stredozemného mora.

Šéf rezortu obrany potvrdil, že loď Admirál Kuznecov sa pridá k ďalším ruským plavidlám kotviacim v blízkosti sýrskeho pobrežia. Šojgu presný termín nasadenia lietadlovej lode nešpecifikoval. Ruské média písali o tom, že realizácia tejto misie sa plánuje na jeseň, doplnila agentúra AP.

Loď Admirál Kuznecov, zostrojená počas sovietskej éry, je jedinou lietadlovou loďou, ktorou disponuje ruská armáda.

Rusko realizuje už rok leteckú ofenzívu v Sýrii, zameranú na podporu sýrskeho prezidenta Bašára Asada, vďaka ktorej mohla tamojšia armáda získať kontrolu nad niektorými kľúčovými oblasťami v krajine.

Moskva a Washington sa v uplynulom týždni dohodli na prímerí v Sýrii.

Inzercia

Odporúčame

Možnosť odbočiť vpravo na červenú sa zavádzať nebude

Možnosť odbočiť vpravo na červenú sa zavádzať nebude

Poslanci Národnej rady SR dnes totiž nepodporili návrh novely zákona o cestnej premávke od poslancov Miroslava Ivana, Juraja Drobu a Vladimíra Slobodu (všetci SaS), ktorá mala určiť aj minimálnu vzdialenosť 1,5 metra pri predbiehaní motocyklistov či cyklistov alebo zaviesť zákaz vydania rovnakého evidenčného čísla, ako malo ukradnuté vozidlo.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.