Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
21. september 2016

Prieskum Focusu: KDH by bolo späť v parlamente

Ak by sa parlamentné voľby konali v prvej polovici septembra tohto roka, vyhral by ich Smer-SD so ziskom 27,7 percenta hlasov.

V Národnej rade SR by obsadil 46 kresiel. Druhá by vo voľbách skončila SaS, ktorá by získala 13,5 percenta hlasov a obsadila by tak v parlamente 22 kresiel. Do Národnej rady SR by sa dostalo ešte ďalších šesť strán. Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky, ktorý na vzorke 1009 respondentov uskutočnila agentúra Focus v dňoch 8. – 14. septembra.

Na treťom mieste vo voľbách by skončila SNS, ktorú by volilo 12,6 percenta voličov. V parlamente by získala 21 mandátov. Nasledovala by strana Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko, ktorá by vo voľbách získala 8,3 percenta hlasov a v parlamente 14 kresiel. OĽaNO-NOVA by skončilo so ziskom 8,2 percenta hlasov a v Národnej rade SR by obsadilo 13 kresiel.

Do parlamentu by sa dostali ešte strany Most-Híd s 7,7–percentnou podporou a 13 mandátmi, Sme rodina – Boris Kollár, ktorú by volilo 6,8 percenta voličov a v parlamente by mala 11 poslancov, a KDH so 6,0 percentami a s desiatimi poslancami.

Pred bránami parlamentu by skončili SMK-MKP (3,6 percenta), #Sieť (1,4 percenta), KSS (1,2 percenta), SZS (0,9 percenta), SDKÚ-DS s 0,8 percenta, SKOK s 0,6 percenta, Šanca s 0,4 percenta, SMS s 0,3 percenta. DS (Demokrati Slovenska), VZDOR a Priama demokracia by získali po 0,0 percenta hlasov. Iné strany by volilo 0,0 percenta opýtaných.

Podľa prieskumu by voliť nešlo 18,9 percenta respondentov a 9,5 percenta opýtaných nevedelo, komu by dalo svoj hlas.
 

Inzercia

Odporúčame

-20%
Život s chuťou
11,90 9,52

Diár 2024 / / Život s chuťou

Objavte bohatstvo saleziánskej spirituality, ktorý prináša hlboké zamyslenia nad Božím slovom, ale aj kratšie či dlhšie svedectvá o tom, čo náš život napĺňa a z bežných vecí robí nezabudnuteľné.

Objavte bohatstvo saleziánskej spirituality, ktorý prináša hlboké zamyslenia nad Božím slovom, ale aj kratšie či dlhšie svedectvá o tom, čo náš život napĺňa a z bežných vecí robí nezabudnuteľné.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.