Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
20. september 2016

Rusko: Útok na humanitárny konvoj v Sýrii nebol náletom

Hovorca ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov dnes vyhlásil, že smrtiaci útok na humanitárny konvoj v Sýrii v predchádzajúci, pondelkový večer nevyzerá ako letecký úder.

Informovala o tom tlačová agentúra AP.

Konašenkov povedal, že ruská armáda "starostlivo preskúmala videozáznamy takzvaných aktivistov z miesta činu a nenašla žiadne náznaky, že konvoj zasiahla nejaká munícia".

Konašenkove dnešné vyjadrenia priniesla ruská štátna tlačová agentúra Tass. Hovorca odmietol tvrdenia, že ruské vojenské lietadlá alebo lietadlá sýrskej vlády podnikli nejaké nálety na spomínaný humanitárny konvoj OSN na juhozápadných predmestiach Aleppa.

Hovorca dodal, že "všetko, čo je zachytené na videu, je priamym dôsledkom horenia nákladu a tento požiar sa začal zvláštne - zároveň s tým, ako militanti uskutočňovali obrovskú ofenzívu v sýrskej provincii Aleppo".

Sýrska armáda takisto odmietla, že stojí za náletmi, ktoré zasiahli humanitárny konvoj na severe Sýrie a ktoré pripravili o život dve desiatky ľudí.

Sýrska štátna televízia dnes citovala nemenovaného predstaviteľa armády, podľa ktorého správy, že sýrska armáda v predchádzajúcu noc mierila na humanitárny konvoj, nie sú pravdivé.

Nálety zasiahli konvoj kamiónov v pondelok večer a usmrtili približne 20 ľudí vrátane miestneho dobrovoľníka Sýrskeho arabského Červeného polmesiaca.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.