Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
20. september 2016

Plénum odmietlo balík návrhov OĽaNO-NOVA na zlepšenie života rodín

Opozičné hnutie OĽaNO-NOVA dnes neuspelo v parlamente s návrhmi noviel zákonov, ktorými chceli zlepšiť život rodín na Slovensku.

Poslanci hnutia v novele zákona o dani z príjmov navrhovali zvýšiť daňový bonus na dieťa. V súčasnosti je na úrovni 19,32 eura. Ich cieľom bolo zvýšiť tento daňový bonus na dvojnásobok, približne teda na 38 eur.
      

Ďalším návrhom, ktorý parlament odmietol, je novela zákona o rodine. V nej chcelo hnutie upraviť výšku vyživovacej povinnosti, aby bola minimálne vo výške 50 % zo životného minima na nezaopatrené deti. Teda, aby mesačne predstavovala 45,21 eura. V súčasnosti je pritom rodič povinný plniť svoju vyživovaciu povinnosť vo výške minimálne 30 % zo sumy životného minima, teda 27,13 eur.
      

V novele zákona o sociálnom poistení chceli zase poslanci pomôcť rodinám, ktorých člen má ťažké zdravotné postihnutie a rodina sa oňho stará v domácom prostredí. Navrhovali zrušiť obmedzenie, podľa ktorého je osoba starajúca sa o ťažko zdravotne postihnutého človeka povinne dôchodkovo poistená najviac 12 rokov.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.