Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
18. september 2016

Ruské voľby: Zvíťazilo Jednotné Rusko, do Dumy sa dostali štyri strany

Víťazom dnešných parlamentných volieb v Rusku je podľa predbežných údajov Ústrednej volebnej komisie, o ktorých informovala ruská tlačová agentúra TASS, Jednotné Rusko so ziskom vyše 44 percent hlasov.

 Liberálni demokrati (LDPR) získali 18,39 percenta hlasov, komunisti 17,24 percenta a Spravodlivé Rusko 6,24 percenta.
      Prieskum, ktorý medzi voličmi uskutočnil inštitút VTsIOM predpovedá, že Jednotné Rusko získa 44,5 percenta hlasov na rozdiel od 49,32 percenta v roku 2011. Podľa odhadov volebných výsledkov získajú liberáli 15,3 percenta hlasov, nasledovaní komunistami s 14,9 percentami hlasov a Spravodlivým Ruskom s 8,1 percentom.
      Podľa Ústrednej volebnej komisie obsadí Jednotné Rusko v dolnej komore ruského parlamentu (Štátnej dume) 65 poslaneckých kresiel v jednomandátových volebných obvodoch. Vyplýva to z výsledkov po zrátaní 6,72 percenta odovzdaných hlasov.
      Rusi si dnes volili 400 členov parlamentu na ďalších päť rokov. V končiacom parlamente dominovalo Jednotné Rusko s 238 poslancami.

Inzercia

Odporúčame

Premiér Fico kritizoval učiteľov, pýta sa, prečo neprotestovali v lete

Premiér Fico kritizoval učiteľov, pýta sa, prečo neprotestovali v lete

Premiér Robert Fico skritizoval učiteľskú iniciatívu, ktorá je za aktuálnym štrajkom pedagógov. Považuje ju za nelegálnu. "Dva mesiace boli doma, aj títo páni z Bratislavy, a prvé, čo urobili 4. septembra, je, že prišli do práce a ohlásili štrajk. Prečo nepracovali cez letné prázdniny a prečo neprotestovali cez leto?," povedal v rozhovore pre denník Nový Čas.

Viacerí vysokopostavení konzervatívci podporujú "tvrdý brexit"

Viacerí vysokopostavení konzervatívci podporujú "tvrdý brexit"

Viacerí vysokopostavení členovia britskej vládnej Konzervatívnej strany podporujú novú lobistickú skupinu, ktorá presadzuje tzv. tvrdý brexit a chce presvedčiť premiérku Theresu Mayovú, aby opustila spoločný európsky trh. Uviedli to dnes britské médiá, ktoré cituje agentúra Reuters.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.