Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
18. september 2016

Pri explózii v dome neďaleko Barcelony zomrela jedna a zranilo sa 17 osôb

Osem ľudí pobodal v sobotu muž v uniforme súkromnej bezpečnostnej služby v nákupnom centre v americkom štáte Minnesota na severe Spojených štátov. Údajne spomínal Alláha a najmenej jednej obete sa pýtal, či je moslim, kým ho zastrelil policajt mimo služby, informovala tlačová agentúra AP.

 Všetkých osem napadnutých ľudí ošetrili v nemocnici a až na jedného prepustili do domáceho liečenia, uviedol na tlačovej konferencii šéf polície v meste St. Cloud Blair Anderson. Dodal, že neutrpeli zranenia, ktoré by ich ohrozovali na živote. O  hospitalizovanej osobe žiadne podrobnosti nezverejnil.
      

K útoku došlo v sobotu okolo 20. hodiny v nákupnom centre Crossroads v St. Cloude, meste s asi 65.000 obyvateľmi, ktoré sa nachádza necelých 100 kilometrov od Minneapolisu.
      

Muž v bezpečnostnej uniforme vyzbrojený nožom tam pobodal ľudí na niekoľkých miestach, konkrétne na chodbách, v prevádzkach i spoločných priestoroch. Zastrelil ho policajt, ktorý bol mimo služby.
      

Šéf polície Andersson odmietol nazvať útok teroristickým činom, povedal, že motív je naďalej neznámy. Útočníka nemenoval, povedal však, že sa s ním polícia stretla v minulosti už trikrát, prevažne pre porušenie dopravných predpisov. Polícia sa podľa neho nedomnieva, že by mal pri útoku nejakého spolupáchateľa alebo pomocníka. Pomoc mestskej polícii ponúkla FBI.
      

K útoku došlo krátko po výbuchu v New Yorku, ktorý zranil 29 ľudí. Hodiny predtým vybuchla v Seaside Parku v New Jersey trubková bomba. Explodovala krátko pred začatím bežeckých pretekov 5K. Zatiaľ nič nenaznačuje, že by útoky mali nejakú spojitosť.

Inzercia

Odporúčame

 Zmena rokovacieho poriadku má upratať opozíciu, hovorí Lipšic

Zmena rokovacieho poriadku má upratať opozíciu, hovorí Lipšic

Urobenie poriadku s opozíciou má byť podľa poslanca Národnej rady SR Daniela Lipšica cieľom novely rokovacieho poriadku z dielne predsedu parlamentu Andreja Danka. "Toto je motív rokovacieho poriadku," skonštatoval v dnešnej relácii televízie TA3 V politike. Potvrdzovať to majú vyjadrenia premiéra Roberta Fica.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.