Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
18. september 2016

Zmena rokovacieho poriadku má upratať opozíciu, hovorí Lipšic

Urobenie poriadku s opozíciou má byť podľa poslanca Národnej rady SR Daniela Lipšica cieľom novely rokovacieho poriadku z dielne predsedu parlamentu Andreja Danka. "Toto je motív rokovacieho poriadku," skonštatoval v dnešnej relácii televízie TA3 V politike. Potvrdzovať to majú vyjadrenia premiéra Roberta Fica.

"Ľudom sa nemusí opozícia páčiť, nemusí sa im páčiť Matovič, Sulík alebo ja, to je v poriadku, ale základné pravidlá hry musia predsa v parlamentnej demokracii a slobodnej spoločnosti fungovať. Ak väčšina ide zneužívať svoje oprávnenia voči opozícii, a to je celý motív toho zákona, tak si myslím, že niekde sa stala chyba," povedal Lipšic.
      

Poukázal tiež na neustále výčitky opozícii o robení politickej kampane nielen v súvislosti s protestmi pred Bonaparte a kauzou Bašternák. Pripomenul, že keď opozícia predkladá návrhy, ktoré vzhľadom na chýbajúcu väčšinu v parlamente neprejdú, tak si robí kampaň. Rovnako má politikárčiť pri odhaľovaní káuz či pomáhaní ľuďom. "Tak čo by sme mali potom robiť?" pýta sa Lipšic.
      

Verí, že informácií ku kauze Bašternák bude pribúdať. "Možnože vládna koalícia by sa Bašternáka rada zbavila, nie je teda moc populárny občan v súčasnosti, len problém je, že keby voči nemu vzniesli obvinenie, vzali ho do väzby a zistil by, že mu hrozí 12-ročné väzenie, tak by začal rozprávať, kam tiekli tie provízie, s kým sa delil," uviedol Lipšic s tým, že by sa tak ukázali korupčné schémy a zasiahli oveľa väčšie figúrky.
      

Lipšic zhodnotil aj neformálny summit európskych lídrov v Bratislave. "Bol štandardný, nebudem ho prvoplánovo kritizovať, ale ani velebiť. Ak od neho niekto očakával, že EÚ zreformuje, tak to boli podľa mojej mienky neodôvodnené očakávania," skonštatoval. Upozornil na to, že po britskom referende budú lídri tlačiť na zomknutie a federalizáciu, čo môže mať negatívne následky v ďalších krajinách.
      

Osobne ho ako exministra vnútra v súvislosti so summitom prekvapila vyľudnená Bratislava. Bezpečnosť by nepodceňoval, myslí si však, že sa zašlo trochu ďaleko. "Zdá sa mi, že to bolo trochu neadekvátne a prehnané," podotkol.
 

Inzercia

Odporúčame

-20%
Živo(t) v kostole
13,99 11,19

Pre tých, čo radi objavujú / Živo(t) v kostole

Bohato ilustrovaná kniha - leporelo, ktoré malým aj veľkým deťom pútavo priblíži pestrosť liturgického roku

Bohato ilustrovaná kniha - leporelo, ktoré malým aj veľkým deťom pútavo priblíži pestrosť liturgického roku

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.