Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
18. september 2016

Bilancia sýrskych vojakov zabitých americkým náletom vzrástla na 90

Na 90 stúpol celkový počet obetí spomedzi príslušníkov sýrskej vládnej armády, ktorí zahynuli v sobotu pri nálete Spojenými štátmi vedenej koalície. Podľa agentúry DPA o tom dnes informovala v Británii pôsobiaca Sýrska organizácia pre ľudské práva (SOHR).

Monitorovacia skupina so sídlom v Coventry tiež dodala, že vzdušný útok, ktorý podľa USA nebol úmyselný, trval 40 minút a zasiahol niekoľko sýrskych vojenských stanovíšť neďaleko leteckej základne v provincii Dajr az-Zaur na východe Sýrie.
      

SOHR spočiatku odhadovala, že pri sobotnom nálete zomrelo 83 sýrskych vojakov a ďalších 120 utrpelo zranenia. Tento letecký útok vyvolal konflikt medzi Ruskom - kľúčovým spojencom sýrskeho prezidenta Bašára Asada - a Spojenými štátmi.
      

Hovorca amerického ministerstva obrany Peter Cook uviedol, že piloti si mysleli, že útočia na ciele Islamského štátu a že Rusko bolo predtým v ten istý deň upovedomené o zámeroch Pentagónu podniknúť leteckú operáciu v danej oblasti.
      

Oficiálny Damask sa nechal počuť, že práve tento americký nálet následne umožnil teroristickým oddielom Islamského štátu dostať sa do zbombardovaného regiónu Daj az-Zauru. 
      

Krátko nato sa však Asadovým jednotkám, podporovaným ruskými bojovými lietadlami, podarilo znovu dobyť pozície, ktoré medzitým obsadili militanti, uviedlo SOHR.

Inzercia

Odporúčame

Summit podľa Fica splnil účel a ukázal,že EÚ je nenahraditeľný projekt

Summit podľa Fica splnil účel a ukázal,že EÚ je nenahraditeľný projekt

Neformálny summit európskych lídrov, ktorý sa v piatok konal v Bratislave, splnil podľa premiéra Roberta Fica svoj účel. "Tým bolo ukázať Európskej únii (EÚ), že sme opäť všetci spolu a máme rovnaký názor a vieme, že EÚ je nenahraditeľný projekt v tejto situácii," uviedol v dnešnej diskusnej relácii televízie TA3 V Politike. Je presvedčený, že Slovensko ho po logistickej stránke zvládlo perfektne.

Od založenia Slovenskej národnej rady prešlo 168 rokov

Od založenia Slovenskej národnej rady prešlo 168 rokov

Od založenia Slovenskej národnej rady (SNR) v pondelok 19. septembra prejde 168 rokov. Počas krátkej existencie SNR dôstojne reprezentovala slovenský národ v boji za samourčenie, svojbytnosť, za kodifikáciu štátneho jazyka, za duchovnú aj materiálnu obrodu, ako aj v jeho úsilí o štátoprávne usporiadanie.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.