Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
18. september 2016, 08:54

Manhattanom otriasla silná explózia, zrejme išlo o nastraženú nálož

Explóziu, ktorá v sobotu večer miestneho času otriasla newyorským Manhattanom, mohlo spôsobiť po domácky zostrojené výbušné zariadenia. Informovala o tom spravodajská televízia CNN s odvolaním sa na zdroj v polícii. 

      Oficiálne to zatiaľ nikto nepotvrdili, úrady však už vylúčili, že by výbuch bol nastal v dôsledku úniku zemného plynu.
      Ako potvrdilo velenie newyorského hasičského zboru (FDNY), pri výbuchu bolo zranených 25 ľudí. Ich zranenia nie sú život ohrozujúce. Policajný hovorca J. Peter Donald informoval o niekoľkých zranených a ich prevozoch do nemocnice.   
      Americké médiá medzičasom zverejnili fotografiu zdeformovaného odpadkového koša, kde zrejme nastražená nálož vybuchla.
      K policajným vyšetrovateľom, ktorí zisťujú príčiny tohto výbuchu, sa medzičasom pripojil aj Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI).
      Správa o možnom útoku nastraženou náložou sa v súvislosti s výbuchom na Manhattane objavila niekoľko hodín po tom, ako dnes dopoludnia (miestneho času) podobné zariadenie - zrejme po domácky vyrobená rúrková bomba - explodovalo aj v štáte New Jersey, a to v odpadkovom koši v blízkosti trate charitatívneho behu na pomoc príslušníkom americkej pechoty a námorníctva. Pri tomto výbuchu nebol nikto zranený. Organizátori z preventívnych dôvodov beh zrušili.
      O explózii v New Yorku bol informovaný aj prezident USA Barack Obama.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 45 minútami
pred 3 hodinami

Ruský koncern Gazprom ohlásil úplnú trojdňovú odstávku plynovodu Nord Stream 1. Začať by sa mala 31. augusta a trvať by mala do 2. septembra. Z dôvodu „rutinnej údržby“ nepotečie v tomto období cez plynovod žiaden plyn smerom do Nemecka, uviedol Gazprom. (tasr)

pred 3 hodinami

„Keď si vláda a ministri neplnia túto robotu, my lekári v nemocniciach, ktorí sme pri pacientoch, máme povinnosť sa o nich postarať, a preto nemáme inú možnosť ako tlačiť na vládu, aby si konečne robila svoju prácu. Žiaľ, inú možnosť po desiatich mesiacoch rokovania ako podať hromadné výpovede nemáme,“ povedal šéf lekárskych odborov Peter Visolajský po predstavení návrhu vlády o zvyšovaní platov lekárov a záchranárov.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.