Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
18. september 2016, 08:54

Manhattanom otriasla silná explózia, zrejme išlo o nastraženú nálož

Explóziu, ktorá v sobotu večer miestneho času otriasla newyorským Manhattanom, mohlo spôsobiť po domácky zostrojené výbušné zariadenia. Informovala o tom spravodajská televízia CNN s odvolaním sa na zdroj v polícii. 

      Oficiálne to zatiaľ nikto nepotvrdili, úrady však už vylúčili, že by výbuch bol nastal v dôsledku úniku zemného plynu.
      Ako potvrdilo velenie newyorského hasičského zboru (FDNY), pri výbuchu bolo zranených 25 ľudí. Ich zranenia nie sú život ohrozujúce. Policajný hovorca J. Peter Donald informoval o niekoľkých zranených a ich prevozoch do nemocnice.   
      Americké médiá medzičasom zverejnili fotografiu zdeformovaného odpadkového koša, kde zrejme nastražená nálož vybuchla.
      K policajným vyšetrovateľom, ktorí zisťujú príčiny tohto výbuchu, sa medzičasom pripojil aj Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI).
      Správa o možnom útoku nastraženou náložou sa v súvislosti s výbuchom na Manhattane objavila niekoľko hodín po tom, ako dnes dopoludnia (miestneho času) podobné zariadenie - zrejme po domácky vyrobená rúrková bomba - explodovalo aj v štáte New Jersey, a to v odpadkovom koši v blízkosti trate charitatívneho behu na pomoc príslušníkom americkej pechoty a námorníctva. Pri tomto výbuchu nebol nikto zranený. Organizátori z preventívnych dôvodov beh zrušili.
      O explózii v New Yorku bol informovaný aj prezident USA Barack Obama.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 8 hodinami

„Niektorí prednostovia kliník pôsobia dojmom, že posť opustia až vtedy, keď ich vynesú z kliniky nohami napred,“ hovorí mladý lekár Samuel Majna. Keď sa chcel ísť vzdelávať, nadriadení ho nepustili s výhradou, že je príliš aktívny a mal by radšej pracovať na oddelení za starších kolegov. Z vlastnej skúsenosti hovorí aj o tom, ako sú mladí lekári tlačení robiť vyšetrenia, s ktorými nesúhlasia, alebo v liečbe pacienta nepostupovať podľa najnovších medicínskych štandardov. Pacientov tak liečia aj podľa 10 rokov starých metód. Aj to je podľa neho dôvod, prečo je ťažké nájsť vzory medzi staršími lekármi.

pred 9 hodinami

Bude ako „rodovo podmienené násilie“ definovaný prípad, ak žena identifikujúca sa ako muž napadne muža identifikujúceho sa ako žena? A napokon stačí, aby sa mužský páchateľ, ktorý napadol ženu, vyhlásil tiež za ženu a už to nebude „rodovo podmienené násilie“, ale len obyčajná bitka medzi dvoma ženami. Je to len malá vzorka, aké absurdné situácie môžu vyplynúť z toho, ak sa začne v trestnom práve zohľadňovať takzvaný sociálny rod, teda nie objektívna biológia, ale subjektívny pocit. Zvlášť ak majú byť páchatelia tohto typu násilia trestaní prísnejšie.

pred 9 hodinami

Právnik Vasilij Dubkov, ktorý zastupoval Alexeja Navaľného, bol v utorok v Moskve nakrátko zadržaný. Informovali o tom ruské médiá, na ktoré sa odvolala tlačová agentúra Reuters. Dubkov neskôr pre nezávislý spravodajský server Verstka povedal, že bol prepustený na slobodu. Dôvod nekomentoval, ale označil to za marenie svojej advokátskej činnosti. (tasr)

pred 10 hodinami

Futbalisti MŠK Žilina nepostúpili do štvrťfinále mládežníckej Ligy majstrov. V domácom zápase osemfinále prehrali s FC Kodaň v jedenástkovom rozstrele 2:4, v riadnom hracom čase sa duel skončil 1:1. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.