Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
17. september 2016

VW bude čeliť aj žalobám Hesenska a Bádenska-Württenberska

Po Bavorsku, ktoré žiada od Volkswagenu (VW) náhradu škody za pokles jeho akcií, sa rozhodli pre rovnaký krok aj spolkové krajiny Hesensko a Bádensko-Württenbersko. Informuje DPA s odvolaním sa na ministerstvá financií oboch krajín.

 Predstavitelia Hesenska a Bádenska-Württenberska v auguste vyhlásili, že VW chcú zažalovať. Vypuknutím dieselgate totiž klesla hodnota akcií koncernu, a tým vznikla škoda v ich fondoch. Bádensko-Württenbersko vlastní 64.600 akcií VW. Údajne mu vznikla škoda 400.000 eur.
      

Hesenský minister financií Thomas Schäfer povedal, že poklesom akcií zapríčineným aférou dieselgate prišla spolková krajina o 3,9 milióna eur.
      

„Kto vloží svoje peniaze do akcií, musí rátať aj so stratami. Neplatí to však v prípade, keď škoda vznikla tým, že akciová spoločnosť porušila predpisy o povinnosti informovať o svojej situácii,“ dodal Schäfer.
      

Volkswagen doteraz odmietal všetky žaloby investorov ako neopodstatnené. Zdôrazňuje, že relevantné informácie, ktoré akcionári pre svoje rozhodovanie potrebovali, dostávali včas a podľa príslušných predpisov.
      

Od vypuknutia škandálu dieselgate vlani na jeseň v Spojených štátoch, bojuje koncern VW súčasne na viacerých frontoch. Popri žalobách akcionárov a investičných fondov, žiada aj veľa individuálnych vlastníkov jeho vozidiel náhradu škody. V chode je však aj trestné vyšetrovanie bývalých manažérov koncernu, ktorí nekonali, keď konať mali.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.