Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
17. september 2016

Príčinou vyhlásenia poplachu v Paríži bola správa o rukojemníkoch v kostole

Príčinou dnešného vyhlásenia poplachu v centre Paríža bola informácia o možnom zadržiavaní rukojemníkov v kostole na ulici Rue Saint-Denis v 1. obvode. Uviedol dnes v Paríži oficiálny predstaviteľ ministerstva vnútra Pierre-Henri Brande.

Minister vnútra Bernard Cazeneuve potvrdil, že poplach bol falošný. Dodal, že okolnosti, ktoré viedli k jeho vyhláseniu a nasadeniu bezpečnostných jednotiek do akcie, budú predmetom vyšetrovania. 
      

Francúzska polícia dnes popoludní pre podozrenie z hroziaceho atentátu uzavrela okolie oblasti Les Halles v 1. parížskom obvode. Asi po 25 minútach parížska policajná prefektúra poplach odvolala a oznámila, že "žiadne nebezpečenstvo nehrozí".
      

Systém varovania pred atentátmi SAIP predtým rozoslal používateľom telefónov správy SMS s varovaním, že v Paríži hrozí atentát, ktorého terčom má byť jeden z chrámov. SMS apelovala na obyvateľstvo, aby sa vyhlo časti centra mesta, ktorú polícia uzavrela.
      

Francúzsky denník Le Parisien napísal, že na ulici Rue Rambuteau i v priľahlom sektore - neskôr uzavretom políciou - vypukla medzi ľuďmi panika. Podľa očitých svedkov sa po vyhlásení poplachu polícia a vojaci zoskupili na rohu ulíc Rue Saint-Denis a Rue de la Grande-Truanderie. Z jednej z budov následne do bezpečia vyviedli niekoľko osôb. Nad uzavretou štvrťou podľa svedkov prelietaval aj policajný vrtuľník.
      

K falošnému poplachu došlo v situácii, keď je ohrozenie Francúzska teroristickým útokom "maximálne", ako sa bol vyjadril francúzsky premiér Manuel Valls. Spresnil, že v sérii atentátov, ktoré Francúzsko zažilo od roku 2015, prišlo o život 238 ľudí. Posledný z útokov sa odohral 26. júla a jeho obeťou sa stal starý kňaz Jacques Hamel, ktorého dvojica mladých džihádistov zavraždila priamo v kostole v meste Saint-Etienne-du-Rouvray neďaleko Rouenu.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.