Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
17. september 2016

Prezident považuje Orbánovo vyjadrenie o neúspešnom summite za neprimerané

Označiť summit za neúspešný považujem za neprimerané a ide to priamo proti zmyslu, zámeru a účelu tohto neformálneho summitu. Pre TASR to uviedol prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska.

 "A je to tak trochu aj neférové voči jeho účastníkom a organizátorovi. Všetci dobre vieme, že myšlienke Európskej únie neškodia len chyby, omyly alebo problémy, ktoré jednoducho priniesol život. Ale, že jej škodí, ak politici zabudli povedať o Európskej únii a jej inštitúciách pekné slovo a Brusel sa stal nadávkou. Pritom veľakrát iba sledujú svoje domáce ciele, nejde o vylepšenie Únie, ale o domáce preferencie, percentá, voľby, o cynické zjednodušovanie zložitých otázok alebo o zveličovanie," uviedol prezident na margo vyjadrenia maďarského premiéra.
      

Pokiaľ ide o vyjadrenia talianskeho premiéra, podľa prezidenta si vyžadujú naše porozumenie a empatiu vzhľadom na situáciu, v ktorej sa dnes Taliansko nachádza.  
      

Maďarský premiér Viktor Orbán označil neformálny summit Európskej únie v Bratislave za neúspešný z hľadiska toho, že sa nepodarilo zmeniť prisťahovaleckú politiku Bruselu. Orbán ďalej vyzdvihol, že v Únii naďalej panuje sebazničujúca a naivná prisťahovalecká politika. Aj teraz sa vraj hovorilo viac o urýchlení prerozdeľovania migrantov, ako o ich zastavení na hraniciach Schengenu.
 

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.