Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
17. september 2016

Rusko podľa Putina nesúhlasí so zverejnením zdravotných záznamov

Ruský prezident Vladimir Putin nesúhlasí so zverejnením zdravotných záznamov z databázy WADA. Informovala o tom agentúra AP.

 "Nepodporujeme činnosť hackerov, ale to, čo urobili, nezlyhalo pri získaní pozornosti verejnosti vo svete. Záznamy vzbudili množstvo otázok. Zdraví športovci berú legálne lieky, ktoré sú zakázané pre ostatných a na druhej strane sú vylúčení z paralympiády športovci na základe obyčajného podozrenia," povedal Putin.
      

Prezident Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Thomas Bach požiadal ruské úrady, aby pomohli zastaviť hackerské útoky, pri ktorých zverejňujú zdravotné záznamy športovcov. Skupina Fancy Bear zverejnila po úspešnom prieniku do databázy Svetovej antidopingovej agentúry (WADA) dáta 29 športovcov, medzi ktorými boli napríklad cyklisti Chris Froome, Bradley Wiggins, tenistky Serena a Venus Williamsové alebo Petra Kvitová. 
      

Podľa WADA ide o pomstu za vyšetrovanie štátom podporovaného dopingu Rusov na ZOH 2014, ktorý odkryla správa vyšetrovateľa Richarda McLarena. Bach prisľúbil komunikáciu s ruskými úradmi a bude požadovať využitie všetkých možností na zastavenie hackerov.

Inzercia

Odporúčame

Do tureckej ofenzívy proti IS v Sýrii sa zapájajú aj Američania

Do tureckej ofenzívy proti IS v Sýrii sa zapájajú aj Američania

Príslušníci špeciálnych operačných síl USA poskytujú v malom počte podporu tureckým armádnym jednotkám a sýrskym opozičným bojovníkom pri ofenzíve, ktorú vedú na severe Sýrie proti militantom Islamského štátu (IS). V piatok o tom informovali americkí predstavitelia, ktorých citovala agentúra AP.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.