Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
16. september 2016

Pápež František prijme príbuzných obetí teroru z Nice

Pápež František prijme 24. septembra vo Vatikáne pozostalých po obetiach teroristického útoku z juhofrancúzskeho mesta Nice, kde políciou neskôr zlikvidovaný útočník usmrtil s mraziarenským autom 14. júla 86 ľudí

Informovala o tom dnes agentúra DPA.

Hlava katolíckej cirkvi už krátko po tomto teroristickom čine ostro odsúdila akékoľvek prejavy neznášanlivosti, nenávisti, amoku a násilia.

Iba pred dvoma dňami pápež František označil počas rannej bohoslužby francúzskeho katolíckeho kňaza Jacqua Hamela, ktorého pri oltári v jeho kostole vo francúzskom meste Saint-Étienne-du-Rouvray zabili 26. júla militanti z extrémistickej organizácie Islamský štát (IS), za mučeníka. Súčasne naznačil, že kňaz je na ceste k svätosti a vyzval všetkých veriacich, aby mali odvahu odsúdiť takéto zabíjanie ako "satanské".

Na omši v intímnej atmosfére kaplnky pápežovho hotela sa zúčastnili Hamelovi príbuzní, 80 členov Hamelovej farnosti a tiež biskup z mesta Rouen Dominique Lebrun. František v kázni vyjadril smútok zo súčasného prenasledovania kresťanov za ich vieru a zabitie Hamela označil za "satanský spôsob prenasledovania".

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.