Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
16. september 2016

Médiá sa podľa Maďariča vyvíjajú rýchlo, legislatíva to nestíha reflektovať

Vývoj médií a rôznych digitálnych platforiem je taký rýchly, že ho často nestíha reflektovať legislatíva, povedal minister kultúry SR Marek Maďarič (Smer-SD).

Podľa neho je nevyhnutné vytvoriť bezpečné mediálne prostredie, a to nielen pre deti.

"Téma ochrany maloletých pred nevhodnými obsahmi nadobúda na význame aj na európskej úrovni," povedal dnes Maďarič v príhovore na odbornej konferencii v Bratislave s názvom Ochrana maloletých - Regulačné konvergencie v rámci slovenského predsedníctva v Rade Európskej únie (EÚ). Za najaktuálnejší legislatívny návrh v EÚ v tejto oblasti označil návrh revízie smernice o audiovizuálnych mediálnych službách, v jej kontexte preto treba podľa neho nájsť vhodné riešenie právnej regulácie.

Na konferencii riešili odborníci ochranu maloletých pred nevhodnými obsahmi v lineárnych a nelineárnych audiovizuálnych mediálnych službách. Tiež aktuálny stav v jednotlivých členských štátoch. Jej účastníkmi boli zástupcovia európskych inštitúcií, audiovizuálneho priemyslu, experti z členských krajín EÚ či predstavitelia z Rady pre vysielanie a retransmisiu.

Ministerstvo kultúry sa problematikou revízie smernice začalo zaoberať na expertnej úrovni Rady EÚ v júli 2016, výsledky svojej práce chce predstaviť koncom tohtoročného novembra. Návrh revízie označil rezort za "svoje najvýznamnejšie priority slovenského predsedníctva v oblasti kultúry a audiovízie".

TASR o tom informovala Katarína Gáliková z referátu styku s médiami z Ministerstva kultúry SR.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.