Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
16. september 2016, 14:31

Summit: SaS podporuje vznik európskej armády

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) podporuje vznik európskej armády. Tá by v spoločných operáciách spolupracovala s NATO, ale mohla by konať aj individuálne. Uviedol to podpredseda SaS Ľubomír Galko v súvislosti s dnešným neformálnym summitom lídrov Európskej únie v Bratislave

      "Vývoj politickej situácie v blízkosti hraníc EÚ poskytuje silné dôkazy o tom, že európska bezpečnosť má nadnárodný rozmer. Preto európske integračné úsilie treba namieriť do oblasti zahraničnej politiky, obranných stratégií a vytvorenia vojenských spôsobilostí," povedal Galko. Európska únia je bez vojenskej opory podľa neho "obrom na hlinených nohách".
      

SaS považuje európsku bezpečnosť za jedinečnú príležitosť na posilnenie európskej súdržnosti a eliminovanie odstredivých síl. "Bolo by žiaduce, aby bratislavský summit priniesol v tejto súvislosti pokrok," doplnil predseda SaS Richard Sulík, ktorý je zároveň za zrušenie rotujúceho predsedníctva. Europoslanec naznačuje plytvanie peniazmi aj ľudskými zdrojmi. "SaS sa zasadzuje za zvýšenie efektívnosti riadenia EÚ," zdôraznil.
      Od dnešného predsedníctva by očakával konkrétnejšie postoje k utečeneckej kríze. Oceňuje, že v Európskej únii konečne panuje zhoda aspoň v tom, že vonkajšie hranice nemôžu byť deravé ako ementál. "Lídri sa však vyhýbajú konkretizovať, aké vecné a najmä právne nástroje má mať európska pohraničná stráž k dispozícii, aby zabránila ilegálnej migrácii. Je najvyšší čas poctivo odpovedať na tieto otázky," zdôraznil Sulík.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 16 minútami

Slovenský hokejový útočník Samuel Buček ukončil zmluvu s klubom NHL Seattle Kraken. Jeho novým pôsobiskom bude účastník KHL Neftechimik Nižnekamsk, s ktorým podpísal ročný kontrakt. (tasr)

pred 2 hodinami

Krajniak odkazuje progresívcom

Vy, eko-bio-raw progresívci robíte presne to, čo robili totalitní komunisti

„Antifašisti ste iba vtedy, keď sa vám to hodí," napísal na adresu liberálov, progresívcov a „červených denníkov" podpredseda Sme rodina.

PROGRESÍVCI, LIBERÁLI, ČERVENÉ DENNÍKY, KEĎ UŽ TAK PRINCIPIÁLNE BOJUJETE PROTI FAŠIZMU, ODPOVEDZTE MI NA JEDNU...

Uverejnil používateľ Milan Krajniak Pondelok 8. augusta 2022
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.