15. september 2016

Slovenské futbalistky v závere kvalifikácie na ME prehrali vo Švédsku

Slovenské futbalistky zakončili kvalifikáciu o postup na ME 2017 štvrtkovou prehrou na pôde Švédska 1:2.

V tabuľke 4. skupiny získali 9 bodov za tri výhry, päť prehier a už skôr bolo isté, že na finálový šampionát nepostúpia.

Priebežne sú tretie, v prípade výhry Poľska nad Moldavskom (20. septembra) klesnú na štvrtú priečku.

Zverenky kouča Zsolta Pakuszu predviedli proti favorizovaným súperkám bojovný výkon. Patrícia Fischerová v 59. minúte vyrovnala na 1:1, pre Švédky to bol vôbec prvý inkasovaný gól v doterajšom priebehu kvalifikácie.

Víťazný presný zásah strelila o šesť minút neskôr Hammarlundová, siedmy triumf zo siedmich zápasov a víťazstvo v skupine zabezpečili severankám definitívu postupu na ME.