Boh nám daroval teba

Texty sú jednoduché a pochopiteľné pre každé dieťa. Dôležitou súčasťou knižky sú pekne ilustrované obrázky. 

Boh nám daroval teba je knižka pre deti vo veku od 2 do 7 rokov, prostredníctvom ktorej môže každý rodič povedať a uistiť svoje dieťatko o tom, že je pre nich veľkým a jedinečným darom od Boha, že má veľkú hodnotu a že ho milujú presne také, aké je. Príbeh je o malom polárnom medvedíkovi, ktorý vyliezol večer do svojej postieľky a svojej mamičke položil otázku, ktorú aj deti veľmi často kladú svojim rodičom. 
„Kde som sa tu vzal?“

Medvedia mama prikryla svoje mláďatko pod perinu a potom mu jemne, nežne a upokojujúco povedala dôležitú vec. Bol to odkaz, ktorý milujúci rodičia, či už medvedí, alebo aj nie medvedí, povedia svojim maličkým: 
„Veľmi, veľmi sme po tebe túžili a chceli sme ťa tu mať. Teraz sme veľmi šťastní, pretože Boh nám daroval teba.“ Medvedia mama dostala od svojho dieťatka polárneho medvedíka ešte množstvo iných, pre dieťa dôležitých otázok. Na každú jednu láskavo a pokojne odpovedala. Nikdy pritom nezabudla znovu a znovu uistiť medvedíka o tom, ako veľmi ho milujú a ako veľmi ho miluje Boh. 

Texty sú jednoduché a pochopiteľné pre každé dieťa. Dôležitou súčasťou knižky sú pekne ilustrované obrázky. Deti ich obľubujú a rady sa pri každom z nich zastavia a rozprávajú sa o nich s rodičmi. Takéto spoločne strávené chvíle s dieťaťom sú preň veľmi dôležité a nezabudnuteľné. Navždy sa zapíšu do detských srdiečok. Knižku môžete deťom čítať kedykoľvek. Pred spaním alebo keď dieťa oddychuje, alebo keď chce počúvať rozprávky. Pomôže deťom, aby si vybudovali zdravé sebavedomie a uistili sa, že každý jeden, ona aj on, sú vítaní a majú veľkú hodnotu, že sú drahocennými pokladmi z neba. 

Nela Danihelová
 

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo