Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Tlačové správy
14. 09. 2016, 12:00

Boh nám daroval teba

Texty sú jednoduché a pochopiteľné pre každé dieťa. Dôležitou súčasťou knižky sú pekne ilustrované obrázky. 

Boh nám daroval teba

Boh nám daroval teba je knižka pre deti vo veku od 2 do 7 rokov, prostredníctvom ktorej môže každý rodič povedať a uistiť svoje dieťatko o tom, že je pre nich veľkým a jedinečným darom od Boha, že má veľkú hodnotu a že ho milujú presne také, aké je. Príbeh je o malom polárnom medvedíkovi, ktorý vyliezol večer do svojej postieľky a svojej mamičke položil otázku, ktorú aj deti veľmi často kladú svojim rodičom. 
„Kde som sa tu vzal?“

Medvedia mama prikryla svoje mláďatko pod perinu a potom mu jemne, nežne a upokojujúco povedala dôležitú vec. Bol to odkaz, ktorý milujúci rodičia, či už medvedí, alebo aj nie medvedí, povedia svojim maličkým: 
„Veľmi, veľmi sme po tebe túžili a chceli sme ťa tu mať. Teraz sme veľmi šťastní, pretože Boh nám daroval teba.“ Medvedia mama dostala od svojho dieťatka polárneho medvedíka ešte množstvo iných, pre dieťa dôležitých otázok. Na každú jednu láskavo a pokojne odpovedala. Nikdy pritom nezabudla znovu a znovu uistiť medvedíka o tom, ako veľmi ho milujú a ako veľmi ho miluje Boh. 

Texty sú jednoduché a pochopiteľné pre každé dieťa. Dôležitou súčasťou knižky sú pekne ilustrované obrázky. Deti ich obľubujú a rady sa pri každom z nich zastavia a rozprávajú sa o nich s rodičmi. Takéto spoločne strávené chvíle s dieťaťom sú preň veľmi dôležité a nezabudnuteľné. Navždy sa zapíšu do detských srdiečok. Knižku môžete deťom čítať kedykoľvek. Pred spaním alebo keď dieťa oddychuje, alebo keď chce počúvať rozprávky. Pomôže deťom, aby si vybudovali zdravé sebavedomie a uistili sa, že každý jeden, ona aj on, sú vítaní a majú veľkú hodnotu, že sú drahocennými pokladmi z neba. 

Nela Danihelová
 

Odporúčame

Bohatým chce byť každý, ale ako neskrachovať?

Bohatým chce byť každý, ale ako neskrachovať?

Gramotnosť ľudí považujeme za samozrejmosť. Musíme vedieť čítať, písať a počítať. Prečo však mnohí ľudia nevedia použiť praktickú matematiku pri zostavení rodinného rozpočtu či pri stanovení rozumnej hranice, po ktorú sa zadĺžia? Štefan Súkeník, majiteľ firmy KiNEKUS, sa snaží riešiť podobné otázky so svojimi zamestnancami pravidelne a systematicky.   

Talenty i stálice gospelu mieria do regiónov, blíži sa Gospeltalent TOUR 2016

Talenty i stálice gospelu mieria do regiónov, blíži sa Gospeltalent TOUR 2016

Päť slovenských miest zažije na jeseň unikátny gospelový galavečer za účasti mladých talentov i stálic kresťanskej hudby. Najúspešnejší v celoslovenskej súťaži Gospeltalent vyrážajú s podporu známych interpretov na premiérové turné a navštívia Prešov, Levoču, Ružomberok, Považskú Bystricu a Trnavu. Bonusom bude vystúpenie pre Slovákov žijúcich v Bruseli.

Mikolášik: Návrh Komisie zakázať legálnu držbu zbraní je nezmysel

Mikolášik: Návrh Komisie zakázať legálnu držbu zbraní je nezmysel

Ak si Európska komisia myslí, že zákazom legálne držaných zbraní bojuje proti terorizmu, občania Únie si musia myslieť, že sa zbláznila, povedal slovenský europoslanec Miroslav Mikolášik (EĽS/KDH). Reagoval tak na návrh novely smernice o strelných zbraniach, ktorá má zakázať legálnu držbu niektorých poloautomatických zbraní a sprísniť podmienky na ich získanie.

Večná otázka, ako som prišiel na svet

Večná otázka, ako som prišiel na svet

Z otázky dieťaťa, ako vzniká ľudský život a ako ľudia prichádzajú na svet, zostáva zaskočených mnoho rodičov, hoci s ňou dopredu počíta. Deti ju však kladú veľmi skoro a zrejme práve to vyvoláva nečakaný moment prekvapenia.