Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
14. september 2016

RVR uložila vysielateľovi televízie Markíza pokutu vo výške 30-tisíc eur

Koncom minulého roka totiž neodvysielal oznam o porušení zákona uložený Radou ako sankciu súvisiacu s vysielaním vlaňajšieho marcového príspevku "Zvláštne správanie lekára" vo večerných správach.

Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) opäť ukladala vysielateľom sankcie. Buď finančné, alebo upozornila na porušenie zákona.

Vysielateľovi televízie Markíza dala RVR pokutu vo výške 30.000 eur. Koncom minulého roka totiž neodvysielal oznam o porušení zákona uložený Radou ako sankciu súvisiacu s vysielaním vlaňajšieho marcového príspevku "Zvláštne správanie lekára" vo večerných správach.

Tohto vysielateľa upozornila Rada i na porušenie zákona. Vyčítala mu, že vo svojich spravodajských a politicko-publicistických programoch v televízii Markíza je neobjektívny a neoddeľuje názory či komentáre od spravodajského charakteru. Konkrétne malo ísť o tohtoročný februárový príspevok "Vyzerá to na dvojkoalíciu".

Upozornenie na porušenie zákona tiež za neobjektivitu v spravodajských a politicko-publicistických programoch dostal od RVR aj Rozhlas a televízia Slovenska. A to za vysielanie tohtoročného februárového príspevku o prieskume volebných preferencií v programovej službe Rádio Patria.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.