Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
13. september 2016

Pokuty za jazdu po diaľnici bez e-známky sa od novembra znížia

Pokuta za jazdu bez platnej elektronickej diaľničnej známky sa od novembra tohto roka zníži z 300 eur na 150 eur.

Pokuta za jazdu bez platnej elektronickej diaľničnej známky sa od novembra tohto roka zníži z 300 eur na 150 eur. Poslanci Národnej rady (NR) SR totiž na včerajšom zasadnutí schválili novelu zákona o diaľničnej známke z dielne ministerstva dopravy. 

Novelou zákona rezort zároveň upravuje periodicitu pokutovania vodičov. To znamená, že ak teraz dostal motorista pokutu za každý deň jazdy bez diaľničnej známky, po novom bude môcť dostať druhú pokutu až po mesiaci od tej prvej.

Tiež motorista, ktorý v priebehu predchádzajúcich 12 mesiacov už zaplatil jednu alebo viac pokút a v súčasnosti opäť previnil, ale dodatočne si kúpi ročnú diaľničnú známku, táto pokuta sa mu odpustí.

Čo sa týka motoristov, ktorí do účinnosti novely zákona dostali alebo dostanú pokutu, uhradiť budú musieť len jednu pokutu. Rezort dopravy pritom pôvodne plánoval, že zmeny v súvislosti s diaľničnými známkami zavedie do praxe v zrýchlenom režime od júna tohto roku. Aktuálne však odobril účinnosť zákona od 1. novembra tohto roku.

K novele zákona predložili poslanci SaS tri pozmeňujúce návrhy, ani jeden z nich však neprešiel. Navrhovali napríklad to, aby ročná diaľničná známka neplatila len od januára jedného roka do konca januára nasledujúceho roka, ale 365 dní odo dňa jej kúpy.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.