Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
12. september 2016

Rusko a Čína začali v Juhočínskom mori spoločné námorné cvičenie

Čínske a ruské námorné sily dnes začali osemdňové vojenské cvičenie v Juhočínskom mori, čo je prejav silnejúcej spolupráce medzi armádami oboch krajín v období regionálnych územných sporov.

Na manévroch nazvaných "Spoločné more 2016" sa zúčastňujú hladinové plavidlá, helikoptéry z vrtuľníkových lodí, lietadlá s pevnými krídlami, obojživelné obrnené vozidlá a vojaci námornej pechoty, ktorí budú mať cvičenia s ostrou streľbou. Uviedlo to v nedeľu vo vyhlásení čínske ministerstvo obrany, na ktoré sa dnes odvolala tlačová agentúra AP.
      

Ruské ministerstvo obrany vo svojom komuniké uznalo, že vojenské cvičenie sa koná v čase vyostrenia územných sporov v Juhočínskom mori. Hovorca rezortu Igor Dygalo však podľa agentúry RIA Novosti uviedol, že námorné cvičenie nie je v žiadnom prípade demonštráciou silou voči niektorému zo štátov regiónu a nesúvisí ani s nijakými zmenami vo vojensko-politickej situácii.

Inzercia

Odporúčame

Pri obci Udiča sa na Váhu potopil remorkér

Pri obci Udiča sa na Váhu potopil remorkér

Na rieke Váh, pri obci Udiča v okrese Považská Bystrica, sa potopil remorkér. Na mieste už dve hodiny zasahujú hasiči. TASR o tom informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru v Bratislave.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.