Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
12. september 2016

Severná Kórea je "pripravená podniknúť ďalšiu jadrovú skúšku"

Severná Kórea je pripravená uskutočniť ďalšiu jadrovú skúšku. Uviedli to dnes predstavitelia juhokórejských spravodajských služieb, tri dni po tom, čo Pchjongjang vykonal svoj piaty a pravdepodobne dosiaľ najsilnejší nukleárny test.

 "Vyzerá to tak, že Severná Kórea je plne pripravená uskutočniť v krátkom čase jadrovú skúšku vo svojom testovacom komplexe Pchunggje. Pozorne sledujeme každý pohyb, ktorý by naznačoval ďalšiu skúšku," uviedol predstaviteľ tajnej služby pre juhokórejskú tlačovú agentúru Jonhap.
      

Severná Kórea (KĽDR) začala robiť testy v roku 2006 a všetky podnikla v podzemnom komplexe Pchunggje, napísala svetová agentúra DPA.
      

Vyjadrenia predstaviteľov tajných služieb prišli deň po tom, čo Južná Kórea vyhlásila, že má v pláne "vyhladiť" Pchjongjang, ak sa objavia náznaky, že využíva jadrové zbrane.
      

"Každý obvod Pchjongjangu - obzvlášť ten, kde sa prípadne môže ukrývať severokórejské vedenie - bude úplne zničený balistickými strelami a vysoko výbušnými nábojmi, len čo sa objavia náznaky, že Sever použil jadrovú zbraň," povedal zdroj z armády pre agentúru Jonhap.
      

"Inými slovami, hlavné mesto Severu bude premenené na popol a odstránené z mapy," dodal zdroj.
      

Pchjongjang v piatok 9. septembra oznámil, že v súčasnosti dokáže nasadiť jadrovú hlavicu na balistickú strelu. Toto tvrdenie vyvolalo hnev a odsúdenie zvyšku sveta.

Inzercia

Odporúčame

Pri obci Udiča sa na Váhu potopil remorkér

Pri obci Udiča sa na Váhu potopil remorkér

Na rieke Váh, pri obci Udiča v okrese Považská Bystrica, sa potopil remorkér. Na mieste už dve hodiny zasahujú hasiči. TASR o tom informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru v Bratislave.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.