Fico: Podporujem Danka, nech urobí poriadok v Národnej rade SR
„Keď vidím, ako chodia niektorí vyobliekaní do parlamentu, v tričkách, tak to je predsa hanobenie parlamentu ako takého,“ dodal Fico.
Premiér Robert Fico (Smer-SD) podporuje predsedu Národnej rady SR Andreja Danka (SNS) pri zavádzaní zmien v Národnej rade SR. Uviedol to dnes v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy na margo novely rokovacieho poriadku.
"Absolútne podporujem ambíciu predsedu Národnej rady Andreja Danka urobiť konečne poriadok v parlamente s opozíciou,“ uviedol dnes Fico. Premiér v relácii vyjadril rozhorčenie nad rétorikou, ktorú opozícia používa v parlamente, ale aj voči obliekaniu niektorých poslancov. „Keď vidím, ako chodia niektorí vyobliekaní do parlamentu, v tričkách, tak to je predsa hanobenie parlamentu ako takého,“ dodal.
Podľa vlastných slov očakáva od Národnej rady tvrdé, ale slušné diskusie a konflikty, ktoré budú o niečom. „Ale nie o tom, že vám niekto kričí 30 minút, že treba ťa obesiť ty hajzel. Toto je podľa vás diskusia v parlamente? Ja to jednoducho nemienim počúvať,“ dodal Fico.
Predseda vlády taktiež v diskusnej relácii pripustil, že v novele rokovacieho poriadku príde v druhom a treťom čítaní ku zmenám.