Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
09. september 2016

Matovič: Chceme široké hnutie, možno s najväčším počtom členov

Hnutie OĽaNO-NOVA sa chce otvoriť širokej verejnosti. Nemieni však mať členov ako štandardné politické strany.

"Chceme, aby naše hnutie bolo široké, možno s najväčším počtom členov. Ale takých, ktorí politiku cítia úprimne a nechcú nám pomáhať preto, aby sa dostali do nejakej funkcie či k zákazkám. Ale preto, že chcú vystrnadiť z politiky strany s členmi, ktorým ide len o funkcie a zákazky," vysvetlil Matovič.

Matovičovo hnutie pred niekoľkými mesiacmi hovorilo aj o možnom zlúčení so subjektmi NOVA a Zmena zdola. Nateraz však neinformovali, žeby k tomu došlo. Niekoľkí predstavitelia týchto strán pôsobia dnes v Národnej rade SR v poslaneckom klube OĽaNO-NOVA.

Matovičovci spomínali aj intenzívnejšiu spoluprácu s regiónmi. Vytváraním štruktúr to hnutie nenazývalo. OĽaNO-NOVA nemá štandardné štruktúry a miesta na kandidačnej listine do volieb ponúka nezávislým kandidátom. Založila ho štvorica Igor Matovič, Jozef Viskupič, Erika Jurinová a Martin Fecko.

Inzercia

Odporúčame

 Hossa nedohral po zásahu pukom

Hossa nedohral po zásahu pukom

Slovenský hokejista Marián Hossa nedohral v noci na piatok prípravný zápas pred Svetovým pohárom, v ktorom jeho Tím Európa prehral v kanadskom Quebecu s Tímom Severná Amerika 0:4. Tridsaťsedemročný útočník utrpel menšie poranenie nohy, pre ktoré predčasne odstúpil z hry v tretej tretine.

Podnikateľov trápi legislatívna smršť

Podnikateľov trápi legislatívna smršť

Podľa prieskumu, ktorý na jeseň 2015 uskutočnilo Združenie mladých podnikateľov Slovenska (ZMPS), patrí stálosť legislatívy a frekvencia zmien medzi najzávažnejšie bariéry podnikania na Slovensku. Ako uviedli dnes v Bratislave na stretnutí s novinármi predstavitelia podnikateľskej sféry, Slovensko v posledných rokoch zasiahla doslova legislatívna smršť a ekonomické zákony sa menili v priemere každé dva týždne, vlani dokonca aj častejšie.

-20%
Život s chuťou
11,90 9,52

Diár 2024 / / Život s chuťou

Objavte bohatstvo saleziánskej spirituality, ktorý prináša hlboké zamyslenia nad Božím slovom, ale aj kratšie či dlhšie svedectvá o tom, čo náš život napĺňa a z bežných vecí robí nezabudnuteľné.

Objavte bohatstvo saleziánskej spirituality, ktorý prináša hlboké zamyslenia nad Božím slovom, ale aj kratšie či dlhšie svedectvá o tom, čo náš život napĺňa a z bežných vecí robí nezabudnuteľné.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.