Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
09. september 2016

Bratislavskí poslanci budú rokovať o vyhlásení Národného parku Podunajsko

Národný park by sa mal rozprestierať na ploche približne 25.0000 hektárov na území Trnavského, Nitrianskeho i Bratislavského kraja.

Viac ako 30-ročná myšlienka Národného parku Podunajsko (NP Podunajsko) sa dnes môže priblížiť realite. Poslanci Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) na rokovaní zastupiteľstva kraja rozhodnú o tom, či podporia iniciatívu za vyhlásenie nového národného parku.

Národný park by sa mal rozprestierať na ploche približne 25.0000 hektárov na území Trnavského, Nitrianskeho i Bratislavského kraja, pričom v poslednom menovanom by mal zaberať územie s rozlohou viac ako 8000 hektárov. Patriť by mali doň lokality od Horného lesa pri Vysokej pri Morave až po Dunajské luhy a Malý Dunaj.

Cieľom vyhlásenia NP je ochrániť vzácne biotopy pôvodných porastov lužných lesov i ohrozené druhy živočíchov a zachovať všetky funkcie dotknutého územia, vrátane rekreačnej.

Medzi bodmi dnešného programu zastupiteľstva BSK je takisto návrh na prenájom pozemkov pre Národnú diaľničnú spoločnosť v súvislosti s výstavbou diaľnice D4. Poslanci kraja sa taktiež budú zaoberať aktualizáciou návrhu Regionálnej stratégie výchovy a  vzdelávania v stredných školách v Bratislavskom kraji.

Rokovanie sa začína dnes o 9.00 h v sále Úradu Bratislavského samosprávneho kraja na Sabinovskej ulici v Bratislave.

Inzercia

Odporúčame

-15%
On postaví dom tebe
16,90 14,36

Román výnimočného slovenského autora / On postaví dom tebe

Z chudobného pastiera Dávida sa stane kráľ. V románovom prerozprávaní bohatého obsahu Prvej a Druhej knihy Samuelovej, Prvej knihy kroník a čiastočne Prvej knihy kráľov čitateľ prežije príbeh praotca Mesiáša, jeho rodiny, krajiny či dokonca sveta. Hlavný dej sa však odohráva v Dávidovom srdci.

Príbeh najväčšieho kráľa zjednoteného Izraela a Najvyššieho, ktorý k svojmu ľudu prehováral vtedy, ale prehovára aj k človeku dnešnej doby.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.