Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
09. september 2016

Riapoš na paralympiáde odštartoval cestu za obhajobou víťazstvom

Slovenský stolný tenista vyhral vo svojom úvodnom zápase nad domácim Brazílčanom Guilhermem Marciao da Costom za 19 minút hladko 3:0 na sety.

Slovenský stolný tenista Ján Riapoš vstúpil úspešne do bojov na XV. paralympijských hrách v Riu de Janeiro. Obhajca titulu spred štyroch rokov z Londýna vyhral vo svojom úvodnom zápase v základnej C-skupine nad domácim Brazílčanom Guilhermem Marciao da Costom za 19 minút hladko 3:0 na sety. V piatok ho čaká súboj s Juhokórejčanom Kyungmook Kimom. 

Ďalší Slovák Rastislav Revúcky v prvom dueli svojej D-skupiny podľahol Francúzovi Stephane Molliensovi 0:3. V ženskej kategórii vykročila úspešne Alena Kánová, ktorá v E-skupine vyhrala v dramatickom stretnutí nad Brazílčankou Thais Fraga Severovou 3:1 na sety. 

Vo svojom druhom vystúpení už mala Kánová menej šťastia, keď prehrala s Juhokórejčankou Yoon Jiyu hladko 0:3. Rovnakým výsledkom ťahal za kratší koniec aj Richard Csejtey v súboji svojej B-skupiny so Čao Šuaj. Iba jeden set získal Miroslav Jambor v zápase E-skupiny s ďalším čínskym reprezentantom Jen Šuo.

Stolný tenis - jednotlivci
muži 

B-skupina:
Čao Šuaj (Čína) - Richard CSEJTEY (SR) 3:0 (8, 9, 8)

Inzercia

C-skupina:
Ján RIAPOŠ (SR) - Guilherme Marciao da Costa 3:0 (7, 4, 8)

D-skupina:
Stephane Molliens (Fr.) - Rastislav REVÚCKY (SR) 3:0 (9, 8, 6)

E-skupina:
Jen Šuo (Čína) - Miroslav JAMBOR (SR) 3:1 (7, 12, -9, 9)

ženy:
E-skupina:
Alena KÁNOVÁ (SR) - Thais Fraga Severová (Braz.) 3:1 (-9, 8, 7, 15), Yoon Jiyu (Kór.) - KÁNOVÁ 3:0 (9, 10, 8)

Odporúčame