Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Spoločnosť
08. september 2016

V Bratislave sa stretnú desiatky rodín, zavŕšia siedmy ročník akcie Deň rodiny

V sobotu 17. septembra sa v Bratislave pod záštitou slovenského predsedníctva v Rade Európskej únie a primátora Bratislavy uskutoční Deň rodiny, ktorý zavŕši VIII. ročník tohto celoslovenského rodinného podujatia. Dni rodiny sa tento rok konali na 50 miestach Slovenska a na kultúrno-zábavných programoch sa zúčastnili desaťtisíce detí a dospelých.
V Bratislave sa stretnú desiatky rodín, zavŕšia siedmy ročník akcie Deň rodiny

www.denrodiny.sk

„Desaťtisíce detí a dospelých sa tento rok zúčastnili na Dňoch rodiny po celom Slovensku. VIII. ročník tohto rodinného podujatia koordinovalo vo viac ako 50 obciach a mestách Fórum kresťanských inštitúcií. Deň rodiny vyvrcholí v Bratislave 17. septembra v Medickej záhrade,“ povedala Lea Hagovská z Fóra kresťanských inštitúcií, celoslovenská koordinátorka podujatia.

„Záštitu nad bratislavským podujatím poskytlo slovenské predsedníctvo v Rade Európskej únie a primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. Aj tento rok spolupracujeme s mnohými partnermi, medzi ktorými sú hlavné mesto Bratislava, viaceré mestské časti, neziskové organizácie a platforma Kresťania v meste. Dňom rodiny v Bratislave sme sa pripojili k jej podujatiu – festivalu priateľstva a dobrovoľníckej pomoci Milujem svoje mesto. Pod heslom „Rodina mestu, mesto rodine“ chceme dať do pozornosti projekty, ktoré mesto Bratislava a jej mestské časti robia pre rodinu. Chceme tiež od občanov zbierať námety, čo ich rodiny robia pre svoje mesto. V Medickej záhrade sa 17. septembra medzi 14. a 17. hodinou bude konať pestrý kultúrno-zábavný program a svoju činnosť predstavia viaceré organizácie, ktoré pomáhajú rodinám,“ dodáva Marek Michalčík, koordinátor bratislavského Dňa rodiny.

„Z Dní rodiny po celom Slovensku máme pozitívne spätné väzby. Ľudia veľmi oceňovali, že sa konajú takéto podujatia, ktoré podporujú rodiny. Kladne hodnotili aj nadšenie iných zapojiť sa do organizácie podujatí, ochotu mladých pridať sa a pomôcť. Páčila sa im skvelá atmosféra, dobrá partia a nasadenie dobrovoľníkov. Deň rodiny má aj ten rozmer, že venujeme svoj čas a energiu iným ľuďom a toto chceme aj naďalej rozvíjať,“ dodala na záver Hagovská.

„Radi podporujeme aktívnych občanov, ktorí venujú svoj čas a energiu pre rodiny a pre svoje mesto. Pozývame všetkých na Deň rodiny do bratislavskej Medickej záhrady 17. septembra,“ uzatvára Radoslav Števčík, starosta MČ Bratislava-Staré mesto.

Program akcie je dostupný na stránke Dňa rodiny.

Inzercia

Odporúčame