Talenty i stálice gospelu mieria do regiónov, blíži sa Gospeltalent TOUR 2016

Talenty i stálice gospelu mieria do regiónov, blíži sa Gospeltalent TOUR 2016

www.gospeltalent.sk

Päť slovenských miest zažije na jeseň unikátny gospelový galavečer za účasti mladých talentov i stálic kresťanskej hudby. Najúspešnejší v celoslovenskej súťaži Gospeltalent vyrážajú s podporu známych interpretov na premiérové turné a navštívia Prešov, Levoču, Ružomberok, Považskú Bystricu a Trnavu. Bonusom bude vystúpenie pre Slovákov žijúcich v Bruseli.

Po štyroch úspešných ročníkoch súťaže prichádza projekt Gospeltalent s novinkou, ktorou chce ísť v ústrety fanúšikom priamo v regiónoch Slovenska. Gospeltalent TOUR však ponúkne viac ako iba hudobnú prehliadku mladých talentov. Podporou zo strany známych a obľúbených tvárí slovenského gospelu sa podujatie stáva plnoformátovým galaprogramom. Organizátori sľubujú dvojhodinový večer kvalitnej hudby, slova, duchovného i kultúrneho povzbudenia. Cez turné chcú priniesť „príbeh nádeje aj pre tvoj región“, ako naznačuje názov akcie.

Na turné sa predstaví šestica najúspešnejších interpretov ostatného ročníka Gospeltalentu – kapela Way to go, speváčka Lýdia Rišová, spevák Vlado Regás (víťazi ročníka 2016) a kapela Not Us, speváčka Stanislava Vassová, spevák Kiko Balco (finalisti ročníka 2016). Do miest vycestujú aj víťazky ročníka 2013 Slávka Tkáčová (absolútna víťazka) a Katka Krajčoviechová (Cena Rádia Lumen 2013). V rámci jednotlivých galaprogramov mladí interpreti predvedú víťazné skladby i novinky vlastnej tvorby, pričom nebudú chýbať ani piesne v originálnom spoločnom prevedení iba pre tour.

Na Gospeltalent TOUR 2016 vystúpi početná skupina vyhľadávaných hudobných hostí. Sú nimi kapela Felice, speváčka, hudobníčka a skladateľka Dominika Gurbaľová, pesničkár Miro Jilo, speváčka a skladateľka Janais, spevák, hudobník, skladateľ a producent Martin Husovský, tvorivá skupina Poetica Musica, kapela Kerygma, autorka a speváčka Mária Šibíková s kapelou či pesničkár Peter Janků. Spojenie týchto interpretov prinesie jedinečný zážitok ojedinelej gospelovej šou na Slovensku. Osobitú atmosféru sľubujú aj priestory, namiesto klasických koncertných organizátori vsadili na divadelné a kaviarenské zariadenia. Z tohto dôvodu je počet vstupeniek v každom z miest obmedzený.

S turné je spojených viacero prekvapení, jedným z nich je uvedenie Výberového CD-albumu Gospeltalentu, ktorý sa v letných mesiacoch nahrával v štúdiu Umpax v Prešove. Popri tvárach projektu na ňom nebudú chýbať ani piesne pozvaných súťažiacich intepretov. Rovnako ako vstup na turné, aj CD bude k dispozícii za symbolickú cenu. 

V rámci turné vystúpia aktuálni víťazi Gospeltalentu aj v Bruseli, kde odohrajú koncert pre tam žijúcich Slovákov. Koncert zabezpečuje organizačný garant všetkých ročníkov Gospeltalentu a europoslanec Miroslav Mikolášik v spolupráci so Slovenskou katolíckou misiou v Bruseli. 

Vstupenky na galaprogramy Gospeltalent TOUR 2016 si možno zakúpiť v sieti Ticket Art, rýchlou možnosťou je online predaj. Cena je symbolických 6 eur, organizátori sa tak rozhodli, aby sa na turné mohol zúčastniť naozaj každý vrátane študentov. Vstupenky na mieste budú k dispozícii iba v prípade posledných voľných kusov, ich cena bude 9 eur. Viac informácií o projekte Gospeltalent nájdete na www.gospeltalent.sk.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo