Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
06. september 2016

Francúzske orgány monitorujú 15 000 zradikalizovaných osôb

Francúzsky premiér Manuel Valls dnes uviedol, že francúzske bezpečnostné orgány monitorujú okolo 15.000 osôb z dôvodu ich k radikalizácie.

Z tohto počtu je 689 ľudí v Sýrii a Iraku, medzi nimi je aj 275 žien a 17 detí alebo mladistvých.

Premiér v rozhovore pre rozhlasovú stanicu RTL spresnil, že spomedzi sledovaných osôb je 203 navrátilcov z bojísk v Sýrii či Iraku, zatiaľ čo 195 zahynulo počas bojov. 

"Hrozba terorizmu nikdy nebola taká vysoká ako dnes," uviedol Valls v rozhovore pre RTL. 

Francúzsky premiér zároveň zdôraznil, že je potrebné chrániť občanov Francúzska a bojovať proti radikalizácii opatreniami, ktoré sa zamerajú aj na vzdelávací systém a na systém sociálnych služieb. 

Podľa jeho slov Francúzsko potrebuje celoštátny projekt zavádzajúci účinné mechanizmy v boji proti terorizmu. "Aj my musíme 'zaútočiť' na základné príčiny. To znamená totálnu vojnu," vyhlásil Valls.

Francúzsko bolo za posledné dva roky najviac postihnutou európskou krajinou z hľadiska teroristických útokov.

Inzercia

Odporúčame

-10%
Vojna a trest
24,90 22,41

Novinka Michaila Zygara / Vojna a trest

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky. V knihe sa zamýšľa nad koreňmi ruskej nenávisti voči Ukrajine, z ktorej vyvrela najhoršia vojna tohto storočia.

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.