Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
06. september 2016

Opozícia neuspela, novela rokovacieho poriadku ostáva na programe

Návrh novely Rokovacieho poriadku NR SR ostáva na programe deviatej schôdze parlamentu.

Rozhodla o tom dnes koaličná väčšina, keď odmietla podnet predsedu poslaneckého klubu OĽaNO-NOVA Richarda Vašečku na vyradenie tohto bodu.

"Na grémiách sme sa nevedeli na novele zhodnúť. Navrhujeme preto zriadiť pracovnú skupinu, ktorá identifikuje problémy a ponúkne riešenia. Nechceme ďalší zdroj napätia v NR SR," argumentoval Vašečka.

Daniel Lipšic (OĽaNO-NOVA) neúspešne žiadal zaradiť odvolávanie premiéra Roberta Fica (Smer-SD) ako prvý bod schôdze. Aktuálne je opozičný návrh na vyslovenie nedôvery zaradený ako posledný bod.

S návrhmi na zmenu programu neuspeli ani poslanci ĽSNS. Líder strany Marian Kotleba chcel, aby parlament odsúdil facku, ktorú dal poslanec Peter Osuský (SaS) Rudolfovi Vaskému za to, že ho nazval fašistom. Natália Grausová (ĽSNS) zase žiadala na úvod aktuálnej schôdze modlitbu za to, aby poslanci dostali rozum a rokovanie parlamentu prebiehalo pokojnejšie ako v minulosti.

Inzercia

Odporúčame

Život vo dvojici je finančne výhodnejší

Život vo dvojici je finančne výhodnejší

Život vo dvojici je finančne výhodnejší. Priemerné mesačné výdavky človeka žijúceho bez partnera sú 400 eur za mesiac, zatiaľ čo ľudia žijúci vo dvojici minú v priemere o 100 eur na osobu menej.

-10%
Vojna a trest
24,90 22,41

Novinka Michaila Zygara / Vojna a trest

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky. V knihe sa zamýšľa nad koreňmi ruskej nenávisti voči Ukrajine, z ktorej vyvrela najhoršia vojna tohto storočia.

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.