Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
04. september 2016

Britská premiérka: Naša ekonomika utrpí v dôsledku brexitu škody

Britská ekonomika utrpí škody v dôsledku rozhodnutia opustiť Európsku úniu napriek tomu, že najnovšie ekonomické údaje naznačujú, že dopad by nemusel byť až taký tvrdý ako niektorí predpovedali, povedala dnes britská premiérka Theresa Mayová. 

Podľa agentúry Reuters Mayová novinárom pred summitom G20 v čínskom Chang-čou povedala, že "krajinu čakajú ťažké časy". 

Júnové rozhodnutie opustiť EÚ šokovalo finančné trhy, ktoré predpovedali Británii recesiu po tom, ako nastúpi roky trvajúci proces odtrhnutia sa od svojho najväčšieho obchodného partnera. 

Libra posilnila vo štvrtok po tom ako lepšie ako očakávané výsledky prieskumu výrobcov ponúkli zatiaľ najlepší signál, že britskej ekonomike sa darí lepšie ako sa spočiatku mnohí obávali.

Mayová však predpovedá, že brexit poškodí ekonomiku. Povedala, že vláda bude v nasledujúcich mesiacoch pokračovať v monitorovaní ekonomických údajov pred tým, ako tento rok rozhodne o fiškálnej reakcii na ochranu ekonomiky. 

"Videli sme čísla, vysielajúce v túto chvíľu odlišné odkazy vo vzťahu k ekonomike. Myslím, že reakcia ekonomiky bola lepšia než niektorí predpovedali po referende, no nejdem predstierať, že to bude hračka," povedala Mayová. 

Na otázku, čo si myslí o potrebe "fiškálneho resetu" [výraz, ktorý použil britský minister financií Philip Hammond počas svojej júlovej návštevy Číny] Mayová odpovedala, že reakcia vlády "ešte nebola vytesaná do kameňa". Dodala, že sa ešte musia na tento problém pozrieť a vziať do úvahy všetky dostupné údaje. 

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.