Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
26. august 2016

Davis Cup: Slováci na baráž do Austrálie aj s Hrbatým

Dlhoročný daviscupový reprezentant Dominik Hrbatý sa vracia do slovenského tímu.

Svoje trénerské služby ponúkol v barážovom stretnutí o účasť vo svetovej skupine proti Austrálii (16. - 18. septembra na tráve v Sydney). Informovala o tom oficiálna stránka Slovenského tenisového zväzu.

Hrbatý v tíme kapitána Miloslava Mečířa jednorazovo nahradí trénera Karola Kučeru, ktorý sa z príjemných rodinných dôvodov cesty k protinožcom zriekol. "Hovoril som s Karolom o ceste do Austrálie. Povedal mi, že s partnerkou očakávajú v termíne daviscupového výjazdu dieťa, a že chce zostať doma. Ponúkol som, že ho môžem zastúpiť. Keď mi Miloš Mečíř zavolal, aby som išiel, veľmi som sa tešil," uviedol pre stz.sk Hrbatý, člen finálového tímu Slovenska z roku 2005.

"Davis Cup je moja srdcovka, som rád, že opäť budem s tímom - s Milošom Mečířom, Igorom Moškom, so všetkými hráčmi -  Martinom Kližanom, Lukášom Lackom, Andrejom Martinom... S Kližanom som hovoril, bol rád, že aj ja budem v Sydney," dodal 38-ročný Hrbatý, ktorý v sobotu odlieta do svojho tureckého pôsobiska. ,,Už plánujem, že sa v budúcom roku intenzívnejšie zapojím do slovenského tenisu. Zmluvu v Turecku v roku 2017 budem mať na 18 týždňov. Vychádza to týždeň na každý mesiac a daviscupové stretnutia k tomu. Budem teda viac doma."

Niekdajší železný muž slovenského tenisu sa udržuje fit, veľa športuje, behá a na dvorci - ako vraví okrem servisu - vie držať krok s hráčmi v pozícii trénera i sparingpartnera. V najlepších daviscupových rokoch patril medzi veľkých bojovníkov a motivátorov. "Počul som, že Austrálčania Nick Kyrgios a Bernard Tomic vraj odmietli reprezentovať. Ak by sme nastúpili proti druhej vlne domácich, v Sydney by sme rozhodne mali šancu. Pripomína mi to rok 2004, keď sme išli ako outsideri do JAR a na tráve sme tam nečakane vyhrali," zaspomínal si Hrbatý.

Inzercia

Odporúčame