Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
24. august 2016

Zvolenský bude za obete zemetrasenia v Taliansku slúžiť svätú omšu

Predseda Konferencie biskupov Slovenska, bratislavský arcibiskup Stanislav Zvolenský vyjadril hlbokú sústrasť slovenskej cirkvi príbuzným obetí nočného zemetrasenia v Taliansku.

Vo štvrtok (25.8.) bude za všetky obete tohto nešťastia slúžiť svätú omšu. Informuje o tom Tlačová kancelária KBS.

"S veľkým zármutkom sme sa dozvedeli správu o tragédii, ktorá postihla obyvateľov v Taliansku. Spájame sa s vami v modlitbách za všetky obete a prosíme aj za ich príbuzných a pozostalých," uviedol Zvolenský v kondolenčnom telegrame predsedovi Konferencie biskupov Talianska kardinálovi Angelovi Bagnascovi.

Zem sa triasla v Taliansku, v oblasti od regiónu Lazio, cez Umbriu a Marche až po pobrežie Jadranského mora. Slabé záchvevy zeme bolo cítiť aj v talianskej metropole Rím, kde úrady vykonali z bezpečnostných dôvodov pred otvorením pre verejnosť kontrolu svetoznámeho Kolosea. 

Hypocentrum hlavného otrasu, ktorý mal podľa talianskych seizmológov magnitúdu 6,0, sa nachádzalo v provincii Perugia, juhovýchodne od mestečka Norcia, v hĺbke iba štyri kilometre. Tento otras bol zaznamenaný o 03.36 h a po ňom nasledovali desiatky dotrasov, pričom najsilnejší mal magnitúdu 5,5.

Podľa tlačovej agentúry Ansa sa počet obetí zemetrasenia zvýšil na najmenej 63 mŕtvych.

Inzercia

Odporúčame