Váš pohľad: Prolife relativizmus, KDH a Smer

Cenu má iba cesta, iba ona trvá (Exupéry)

KDH dodrží slovo a nepôjde do vlády so SMERom, inak v najbližších voľbách končí.

A spolu s hnutím aj kresťanská demokracia na Slovensku. V každom prípade, KDH môže využiť (prípadne ešte chvíľu cielene živiť) Ficove nádeje, no iba za účelom lepšej vyjednávacej pozície vo vnútri novovznikajúcej pravicovej koalície.
Triezvy pohľad naznačuje, že z dlhodobého hľadiska bude lepšie nasledovať nemecké CDU a ich partnerstvá so slobodnými. Zdá sa, že je to jediný spôsob, ako udržať kresťanstvo vo verejnom európskom priestore. Cesta konfrontácie je naopak cestou ideológov a tá býva krátka ako história KDS.

Vďaka týmto voľbám má KDH šancu spoluutvárať verejný priestor u nás. Klasický pravicový ekonomický liberalizmus je nielenže možné, ale vzhľadom na kvalitu ekonómov v KDH priam ideálne spojiť s kresťanskou demokraciou – za predpokladu rozumného rozdelenia rezortov na ekonomické a eticko-kultúrne. KDH by malo a mohlo ašpirovať na vnútro, kultúru, spravodlivosť a školstvo.

Prístup k veciam verejným a lá CBR „anything goes (všetko jedno), len aby boli zakázané potraty“ je mravným relativizmom vo všetkých otázkach okrem jednej.

Marek Hrubčo
www.forumprekulturu.org
Foto: Flickr.com

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo