Fórum kresťanských inštitúcií podporilo pravicovú vládu

Fórum kresťanských inštitúcií (FKI) združujúce vyše 20 kresťanských hnutí v dnešnom vyhlásení podporilo vznik pravicovej vlády.

„Koalícia štyroch stredo-pravicových strán je v súčasnosti najlepšou alternatívou,“ píše sa vo vyhlásení podpísanom predsedníčkou FKI Katarínou Hulmanovou. Fórum svojím vyhlásením reaguje na výzvy niektorých veriacich, aby „KDH nevstupovalo do vlády s pravicovými stranami, a utvorilo vládu so stranou Smer. Predpokladajú, že strana Smer bude akceptovať etické požiadavky KDH“. Mail s podobnou výzvou sa v uplynulých dňoch objavil v mnohých mailových schránkach. Jeho autorkou je Jana Tutková z Centra pre bioetickú reformu.

„Domnievame sa, že zmluvu SR s Vatikánom a Dohodu s registrovanými cirkvami a náboženskými spoločnosťami je možné prijať aj v štvorkoalícii stredo-pravicových strán a sme presvedčení, že kresťanské hodnoty, ktoré treba v politike presadzovať, sa nemôžu zúžiť len na otázky bioetické,“ píše sa vo vyhlásení FKI. „Slovensko potrebuje dôslednú zmenu. V oblasti legislatívy súvisiacej s etickými hodnotami, zastávame názor, že by sa v žiadnej oblasti nemal zhoršiť stav voči súčasnému stavu. Ak sa podarí akýkoľvek pokrok, veľmi to podporíme.“ FKI zároveň očakáva, že nová vláda zastaví zadlžovanie krajiny.

FKI vzniklo v roku 1996 a momentálne združuje 23 kresťanských hnutí a združení. Medzi nimi napr. Fórum života, Nezávislé kresťanské odbory, Združenie kresťanských seniorov Slovenska, Slovenského orla alebo Združenie katolíckych vydavateľov Slovenska. Cieľom hnutia je posilniť postavenie kresťanských laikov vo verejnom živote. Predsedníčka FKI Katarína Hulmanová je zároveň členkou Pápežskej rady pre laikov.

- ig -

Foto: fki.sk

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo