Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
21. august 2016, 08:18

Katolícka cirkev: V septembri sa v Bratislave uskutoční summit o migrácii a rodine

Bratislava sa začiatkom septembra stane dejiskom pracovného summitu predsedov biskupských konferencií strednej a východnej Európy. Štrnásť zástupcov biskupských konferencií, medzi ktorými budú aj dvaja kardináli, bude debatovať na tému "Migračná kríza a rodina".

Summit sa uskutoční v termíne od 8. a 9. septembra. Informuje o tom Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska (TK KBS).
      "Summit bude naším spoločným príspevkom k hľadaniu východísk z krízy, ktorú sprevádza migračná vlna, z krízy rodín a prejavom úsilia o prehĺbenie spolupráce medzi krajinami strednej a východnej Európy. Európa by sa mala vrátiť k svojim kresťanským koreňom a realizovať účinnú populačnú politiku. Katolícka cirkev chce prispieť k európskej integrácii a zmierňovaniu spoločenského napätia. Budeme sa modliť za všetkých, ktorí trpia vojnou a terorizmom," uviedol výkonný sekretár KBS Anton Ziolkovský.
      Do Bratislavy pricestujú zástupcovia z takmer všetkých postkomunistických krajín od Albánska až po Litvu. Chýbať nebudú kardinál Péter Erdő, predseda Rady európskych biskupských konferencií a kardinál Dominik Duka, pražský arcibiskup metropolita. Program pracovného stretnutia sa bude skladať zo štyroch blokov. Na začiatku každého z nich odznie vstupná prednáška a bude nasledovať moderovaná diskusia.
      "Z účasti toľkých zástupcov biskupských konferencií sa veľmi tešíme. Považujeme to za prejav ich úsilia, aby hlas katolíckej cirkvi v čase slovenského predsedníctva k aktuálnym otázkam zaznel silnejšie. Význam stretnutia zdôrazňuje aj skutočnosť, že sa odohrá krátko pred neformálnym stretnutím hláv štátov alebo predsedov vlád krajín EÚ v Bratislave," dodal Ziolkovský.
 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 31 minútami

Grécko chce budúci týždeň zrušiť karanténne obmedzenia pre cestujúcich z Európskej únie a ďalších krajín. Podmienkou je, že musia byť buď zaočkovaní proti koronavírusu, alebo sa musia preukázať negatívnym testom nie starším ako 72 hodín. (tasr)

pred 52 minútami

Minister hospodárstva Richard Sulík verí, že celá koalícia nájde spoločnú dohodu v tom, ako postupovať v pandemickej situácii a či meniť covid automat. Tvrdí tiež, že keďže platí covid automat a uvoľnovanie prichádza na základe neho, „nemusíme mať teraz špeciálne uznesenie na vláde hneď teraz. Vieme ho mať aj v piatok a online“, uviedol. (tasr)

pred hodinou

Novinári by mali mať po novom prístup na Úrad vlády až po začiatku rokovania kabinetu. Obmedziť by sa tak mali brífingy s ministrami pred zasadnutiami. „Boli výčitky, že členovia vlády chodia neskoro na rokovania vlády a následne sa musí na nich čakať, keďže niektorí sú výrečnejší ako iní,“ zdôvodnila vicepremiérka Veronika Remišová. Zároveň si nemyslí, že by sa súčasná vláda správala k novinárom zle. (tasr)