Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Spoločnosť
15. jún 2010

PÝTAME SA: Kedy odísť zo Slovenska?

Čo by sa muselo stať, aby ste uvažovali o odchode z tejto krajiny? Vyjadrite aj svoj názor. Michal Hrabovec, prezident, Anasoft: Iba ak by skončilo celé pod vodou, ja mám túto krajinu rád, mám tu rodinu a veľa priateľov, som tu proste doma. Ján Košturiak, prezident a spoluzakladateľ spoločnosti Frau...

Čo by sa muselo stať, aby ste uvažovali o odchode z tejto krajiny? Vyjadrite aj svoj názor.

Michal Hrabovec, prezident, Anasoft: Iba ak by skončilo celé pod vodou, ja mám túto krajinu rád, mám tu rodinu a veľa priateľov, som tu proste doma.

Ján Košturiak, prezident a spoluzakladateľ spoločnosti Fraunhofer IPA Slovakia: Ja som uvažoval o odchode z tejto krajiny a moje plány prerušila „nežná revolúcia“. Odišiel by som z tejto krajiny, keby tu znovu vládli komunisti, extrémisti alebo mafie a nevidel by som šancu na zmenu.

Marcela Dobešová, predsedníčka Fóra života: O odchode z tejto krajiny sme intenzívne s manželom uvažovali pred novembrom 1989. Pred problémami s ŠTB nás zachránila nežná revolúcia.

Teraz si neviem predstaviť, žeby som zo Slovenska odišla. Slovensko milujem a pracujem, ako najlepšie viem, aby som ja, ani moje deti nemuseli odísť zo Slovenska. Len kooperácia medzi nami, rovnako zmýšľajúcimi, nejako viazne. Vybíjame sa navzájom medzi sebou, kto je „pravejší“ a nevidíme Slovensko ako krajinu, z ktorej nechce nikto odísť. Nevidíme Slovensko, kde ľudia sú zdraví a šťastní, deti radostné, lebo majú mamu a otca pri sebe a kde platí staré príslovie: „Hosť do domu, Boh do domu“.

Inzercia

K téme:
Pozrite si ostatné otázky v ankete pre vybrané osobnosti. Zdieľať

Mons. Andrej Imrich, spišský pomocný biskup: Raj na zemi nikde nebude. Celá zem je „slzavým údolím“. Ale naša pravá vlasť je v nebesiach. Preto nech by bolo u nás akokoľvek dobre, v mojom veku si musím uvedomovať, že to čochvíľa opustím. Na druhej strane nech by sa čokoľvek stalo, musím uvažovať o tom, že má čaká odchod z tohto sveta a nezapodievať sa zbytočne odchodom z tejto krajiny. Na odchod do večnosti sa mi treba pokáním pripravovať, lebo tam je môj cieľ.

Jozef Kováčik, hovorca KBS: Mal som možnosť prežiť v zahraničí 6 rokov. Som typ človeka, ktorý je presvedčený, že jeho miesto je na Slovensku. Ibažeby Niekto konkrétny rozhodol inak. Ale podotýkam, že toho Niekoho, myslím jedine s veľkým N.

Peter Badík, partner, MyEnergy: Odchod z krajiny by pre mňa znamenal spretrhanie rodinných väzieb, ktoré sú na mojom hodnotovom rebríčku veľmi vysoko. Ak by ma teda malo niečo donútiť natrvalo opustiť Slovensko, bolo by to len v prípade, ak by som musel svojich blízkych chrániť pred fyzickým nebezpečenstvom. Všetky ostatné nepriazne osudu je možné prekonať, alebo sa o to aspoň neustále a zo všetkých síl pokúšať.

Postoy.sk vám bude každý týždeň ponúkať názory vybraných osobností na konkrétne otázky.
Foto: Flickr.com

Odporúčame

Koalícia verzus opozícia: Majú si vymeniť miesta?

Koalícia verzus opozícia: Majú si vymeniť miesta?

Mali by si podľa vás koalícia a opozícia vymeniť miesta? Zapojte sa do predvolebnej diskusie. Vincent Vattai, konateľ, BMW Tepmus: Určite áno. Ján Košturiak, prezident a spoluzakladateľ spoločnosti Fraunhofer IPA Slovakia: Koalícia aj opozícia by mali hlavne uvoľniť miesta, myslím si, že už ich bolo...

Práca rehoľných rúk je na predaj

Práca rehoľných rúk je na predaj

Amerika je zemou nekonečných možností, zvykne sa hovoriť. Podobný atribút však na seba prebral aj internet. Čo môže vzniknúť, ak spojíme dobrú myšlienku, šikovné ruky rehoľníkov a internet a celú situáciu zasadíme do Spojených štátov? Projekt Monastery Greetings teda Pozdravy z kláštora, ktorý predá...

VOĽBY 2010: Víťazi a porazení

VOĽBY 2010: Víťazi a porazení

Pozrite si, kto podľa nášho portálu stojí po sobotňajšej volebnej noci na strane víťazov a kto medzi porazenými. Obom päťmiestnym rebríčkom dominuje Pyrrhovo víťazstvo SMERu. Víťazi 1. SMER. Skončiť po štyroch rokoch vlády so ziskom okolo 200 000 nových voličov označil Robert Fico za bezprecedentné...