Dva útoky na východe Turecka si vyžiadali najmenej 6 mŕtvych a 220 zranených

Výbuchy dvoch bômb umiestnených v autách, ktorých cieľom boli policajné stanice vo východnom Turecku, zabili najmenej šesť ľudí a približne 220 ďalších zranili, informovali dnes tureckí predstavitelia a štátne médiá.

Súkromná tlačová agentúra Dogan uviedla, že v meste Elazig zahynuli dnes ráno pri bombovom útoku traja policajti a najmenej 146 ľudí utrpelo zranenia. Na parkovisku policajného riaditeľstva zostal po explózii obrovský kráter. Guvernér provincie Elazig, Murat Zorluoglu, povedal, že najmenej 14 zo zranených sú vo vážnom stave.

V provincii Van zahynuli pri útoku autom naloženým výbušninami na policajnú stanicu v stredu večer jeden policajt a dvaja civilisti. Zranenia utrpeli desiatky ľudí vrátane 20 policajtov, napísala tlačová agentúra AP.

Úrady pripísali útoky Strane kurdských pracujúcich (PKK), ktorá útočí s bombami v autách na policajné stanice a bombami nastraženými na cestách na policajné vozidlá. Veliteľ PKK Cemil Bayik minulý týždeň pohrozil zvýšením počtu útokov na policajtov v tureckých mestách.

Zrážky medzi PKK a tureckými bezpečnostnými silami sa obnovili vlani po kolapse krehkého mierového procesu. Odvtedy bolo zabitých vyše 600 príslušníkov tureckých bezpečnostných síl a tisíce militantov PKK prišli o život, uviedla štátna tlačová agentúra Anadolu.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo