Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
17. 08. 2016, 16:14

OH: Kladivár Lomnický je blízko k postupu do finále

Slovenský reprezentant v hode kladivom Marcel Lomnický je blízko k postupu do finále na OH 2016 v Rio de Janeiro. V stredajšej kvalifikácii obsadil vo výkonostne silnejšej A-skupine druhé miesto výkonom 74,16 m. Zo 16 borcov bol lepší iba domáci Wagner Domingos, ktorý hodil len o centimeter viac ako Lomnický.

O postup medzi elitný tucet sa trasie top favorit na olympijské zlato Poliak Pawel Fajdek. Majster sveta a suverén tejto disciplíny dosiahol len 72,00 m a po skončení A-skupiny mu patrilo priebežné siedme miesto.
      

Kvalifikácia pokračuje výkonostne slabšou B-skupinou, v ktorej štartuje rovnako 16 kladivárov. Do finále, ktoré je na programe v noci na sobotu SELČ, postúpi dvanásť najúspešnejších borcov. 

Odporúčame

Pätica odídencov zo #Siete vstúpi do poslaneckého klubu Mosta-Híd

Pätica odídencov zo #Siete vstúpi do poslaneckého klubu Mosta-Híd

Pätica odídencov zo strany #Sieť Andrej Hrnčiar, Martin Fedor, Katarína Cséfalvayová, Igor Janckulík a Eduard Adamčík vstúpia do poslaneckého klubu Mosta-Híd. Dohodli sa na tom dnes s predsedom Mosta-Híd Bélom Bugárom. O vstupe definitívne rozhodne predsedníctvo a poslanecký klub Mosta-Híd vo štvrtok 18. augusta. Bugár nevylúčil, že Most-Híd bude chcieť ministerstvo dopravy.

Čižnár zrušil obvinenie prokurátora Špirka

Čižnár zrušil obvinenie prokurátora Špirka

Generálna prokuratúra zrušila uznesenie v časti o vznesení obvinenia voči prokurátorovi Úradu špeciálnej prokuratúry Vasiľovi Špirkovi, ktorý bol obvinený z trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa.