Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
17. august 2016

Poľná nemocnica v provincii Aleppo sa stala terčom bombardovania

Poľná nemocnica v blízkosti sýrskeho mesta Aleppo sa v noci nadnes stala terčom leteckého útoku, pričom bombardovanie budovu značne poškodilo. S odvolaním sa na vyhlásenie zdravotníkov a ľudskoprávnych aktivistov o tom informovala agentúra AP.

 Lekár Usáma abú al-Ezz z Aleppa uviedol, že nemocnica v obci Darit Azza dostala "priamy zásah", pričom utrpel zranenia jeden človek.  
      

Pred náletom sa stala terčom prudkého bombardovania aj samotná dedina. Lekári a personál sa preto obávali aj možného útoku na nemocnicu a vopred ju evakuovali. 
      

Zničené zdravotné zariadenie sa nachádza v tej časti provincie Aleppo, ktorá je v rukách povstalcov. 
      

Útok na nemocnicu potvrdilo aj Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR).
      

Medzinárodná ľudskoprávna skupina The Human Rights Watch (HRW) obvinila v uplynulom týždni Rusko a sýrsku vládu z útokov na nemocnice v oblasti pod kontrolou opozičných sýrskych milícií. Zámerné útoky tohto druhu môžu byť považované za vojnové zločiny, dodala AP.

Inzercia

Odporúčame

Pätica odídencov zo #Siete vstúpi do poslaneckého klubu Mosta-Híd

Pätica odídencov zo #Siete vstúpi do poslaneckého klubu Mosta-Híd

Pätica odídencov zo strany #Sieť Andrej Hrnčiar, Martin Fedor, Katarína Cséfalvayová, Igor Janckulík a Eduard Adamčík vstúpia do poslaneckého klubu Mosta-Híd. Dohodli sa na tom dnes s predsedom Mosta-Híd Bélom Bugárom. O vstupe definitívne rozhodne predsedníctvo a poslanecký klub Mosta-Híd vo štvrtok 18. augusta. Bugár nevylúčil, že Most-Híd bude chcieť ministerstvo dopravy.

Čižnár zrušil obvinenie prokurátora Špirka

Čižnár zrušil obvinenie prokurátora Špirka

Generálna prokuratúra zrušila uznesenie v časti o vznesení obvinenia voči prokurátorovi Úradu špeciálnej prokuratúry Vasiľovi Špirkovi, ktorý bol obvinený z trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa.