Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
17. august 2016

Pätica odídencov zo #Siete vstúpi do poslaneckého klubu Mosta-Híd

Pätica odídencov zo strany #Sieť Andrej Hrnčiar, Martin Fedor, Katarína Cséfalvayová, Igor Janckulík a Eduard Adamčík vstúpia do poslaneckého klubu Mosta-Híd. Dohodli sa na tom dnes s predsedom Mosta-Híd Bélom Bugárom. O vstupe definitívne rozhodne predsedníctvo a poslanecký klub Mosta-Híd vo štvrtok 18. augusta. Bugár nevylúčil, že Most-Híd bude chcieť ministerstvo dopravy.

"Zhodli sme sa na tom, že títo poslanci vstúpia do klubu ako jednotlivci, nie ako platforma," informoval po rokovaní Bugár. Zopakoval, že by nebolo dobré, keby vládna koalícia stratila väčšinu a aj preto treba spolupracovať s touto päticou. "Budeme vedieť silnejšie presadzovať náš program a priority," doplnil Bugár s tým, že klub Mosta-Híd bude pevnou súčasťou vládnej koalície.
      

Prijatím poslancov bude mať Most-Híd v parlamente 15 hlasov, rovnako ako jeho koaličný partner SNS. #Sieť už len dvoch. Nie je vylúčené, že koalícia zmení koaličnú zmluvu. Zo štvorkoalície je už prakticky trojkoalícia. Počty hlasov sa však nateraz nezmenili, koalícia ich má 81. Na to, aby vláda mala v pléne väčšinu, potrebuje aspoň 76 poslancov. Otázny je osud ministra dopravy Romana Brecelyho, ktorého nominovala #Sieť.
      

Bugár nevylúčil, že Most-Híd bude chcieť ministerstvo dopravy. "Ak vznikne trojkoalícia, budeme o tomto poste hovoriť," povedal dnes Bugár. Dodal, že je na premiérovi Robertovi Ficovi (Smer-SD), či vznikne zo štvorkoalície trojkoalícia. Andrej Hrnčiar potvrdil, že jeho skupina bude mať na koaličných radách občas zastúpenie. Bude to závisieť od témy.
      

Pätica poslancov oznámila odchod zo #Siete v utorok 16. augusta. Dôvodom bola ich dlhodobá nespokojnosť s fungovaním strany. V #Sieti sa podľa nich nič nemení ani po výmene predsedu a nechcú ďalej niesť zodpovednosť za dianie v strane. Podľa predsedu Brecelyho nemali na odchod dôvodov a chceli len ublížiť strane.
 

Inzercia

Odporúčame

Čižnár zrušil obvinenie prokurátora Špirka

Čižnár zrušil obvinenie prokurátora Špirka

Generálna prokuratúra zrušila uznesenie v časti o vznesení obvinenia voči prokurátorovi Úradu špeciálnej prokuratúry Vasiľovi Špirkovi, ktorý bol obvinený z trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa.