Republikánsky kandidát Trump opäť reorganizoval svoju kampaň

Republikánsky kandidát na amerického prezidenta Donald Trump opäť podstatne reorganizuje tím svojej predvolebnej kampane

Za výkonného riaditeľa kampane vybral Stephena Bannona z konzervatívneho spravodajského a názorového portálu Breitbart News a za manažérku kampane určil republikánsku odborníčku na stratégie a realizátorku verejných prieskumov Kellyanne Conwayovú. Informovala o tom dnes agentúra AP.

Trumpov krok nasleduje len 82 dní pred americkými prezidentskými voľbami naplánovanými na 8. novembra a predstavuje ďalšiu závažnú zmenu v búrlivej kampani.

Trump pre AP povedal, že obe osobnosti pozná už dlho. "Sú to fantastickí, úspešní ľudia, ktorí víťazia, šampióni, a my potrebujeme vyhrať," uviedol.

Prieskumy verejnej mienky ukazujú, že Trump za svojou demokratickou súperkou Hillary Clintonovou zaostáva na celoštátnej úrovni a aj v kľúčových, rozhodujúcich štátoch.

Republikánsky kandidát dodal, že šéf kampane Paul Manafort na svojom súčasnom poste zostáva.

O tomto vývoji udalostí ako prvý informoval americký denník Wall Street Journal. Zmeny prišli deň po tom, čo Trump zverejnil na Facebooku odkaz vyzývajúci na ukončenie zaslepenosti a skľúčenosti.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo