Klišinová vo finále diaľky žien, Jana Velďáková nepostúpila

"Na najlepšiu dvanástku jej chýbalo iba päť centimetrov, takže dokázala, že stále dokáže súperiť o finále aj v elitnej svetovej konkurencii," zhodnotil Velďákovú šéftréner slovenských atlétov Martin Pupiš.

Slovenská atlétka Jana Velďáková sa nedostala do dvanásťčlenného finále skoku do diaľky žien na olympijských hrách v brazílskom Riu de Janeiro. V B-skupine skočila 6,48 metra, čo jej v celkovom poradí kvalifikácie stačilo na nepostupovú pätnástu priečku. 

Členka VŠC Dukla Banská Bystrica sa pri svojej tretej účasti pod piatimi kruhmi nepriblížila k osobnému rekordu 6,75 metra. Práve táto hodnota predstavovala limit na postup finále. Spomedzi 38 štartujúcich ho prekonala len trojica Ivana Španovičová (Srbsko, 6,87 m), Malaika Mihambová (Nemecko, 6,82 m) a Brittney Reesová (USA, 6,78 m).

"Jana Velďáková predviedla štandardný a primeraný výkon. Na najlepšiu dvanástku jej chýbalo iba päť centimetrov, takže dokázala, že stále dokáže súperiť o finále aj v elitnej svetovej konkurencii," zhodnotil pre TASR šéftréner slovenských atlétov Martin Pupiš.

Ďalšie pretekárky postúpili na základe poradia. Z ôsmeho miesta sa do finále prebojovala Ruska Darja Klišinová, ktorú na OH 2016 pustil až verdikt Športového arbitrážneho súdu (CAS).

ženy - diaľka - kvalifikácia:
1. Ivana Španovičová (Srb.) 6,87 m, 2. Malaika Mihambová (Nem.) 6,82, 3. Brittney Reesová (USA) 6,78, 4. Ksenija Baltová (Est.) 6,71, 5. Tianna Bartolletová (USA) 6,70, 6. Ese Brumeová (Nig.) 6,67, 7. Lorraine Ugenová (V. Brit.) 6,65, 8. Darja Klišinová (Rus.) 6,64, 9. Brooke Strattonová (Aust.) 6,56, 10. Maryna Bechová (Ukr.) 6,55, 11. Sosthene Moguenarová (Nem.) 6,55, 12. Jazmin Sawyersová (V.Brit.) 6,53, ... 15. Jana VELĎÁKOVÁ (SR) 6,48 - nepostúpila do finále

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo