OH: Sagan: Na prvej oficiálnej akcii: "Je to špeciálne, ale neviem čo čakať"

Peter Sagan absolvoval v utorok svoju prvú oficiálnu akciu v olympijskom Riu, ale o svojich súťažných ambíciách nechcel hovoriť nič konkrétne.

Na tlačovej konferencii v Olympijskom parku za prítomnosti asi 20-ky zahraničných a niekoľkých slovenských médií zdôraznil: "Je to pre mňa niečo špeciálne, ale sám neviem, čo od toho môžem očakávať."

Tlačovka bola určená medzinárodnému fóru siedmej veľmoci s následnou akciou pre slovenské médiá v Slovenskom dome. Prítomných samozrejme zaujímalo, prečo sa slovenský cyklista rozhodol z úspešnej cesty dočasne presedlať na horskú verziu.

"Nie je to až taký veľký rozdiel, idem na bicykli. Vydám zo seba všetko a pokúsim sa o čo najlepší výsledok. Dúfam, že nie je na tom nič zlé...," vyhlásil tradične žoviálny šampión zelených dresov prestížnej Tour de France.

Sagan pripomenul, že v mladom a juniorskom veku úspešne skĺbil tréningy i pretekanie paralelne v oboch odvetviach a že sa dokonca chvíľami venoval aj cyklokrosu. A spomenul svoje olympijské túžby spred štyroch rokov: "Už v Londýne som chcel ísť v horskej cyklistike, ale vtedy to nebolo možné. Teraz si chcem splniť veľký sen. Odštartujem, porozhliadam sa, ako sa to vyvíja a na čo mám a pokúsim sa o úspešný výsledok. Na štarte sa dajú stratiť preteky, ale naozaj to teraz neviem odhadnúť. Uvidíme."

Galuskový triumfátor nerobí rozdiely v dresoch, za ktoré jazdí a byť na olympiáde sa mu pozdáva. "Je navonok rozdiel, či jazdím za tím alebo za Slovensko, ale na bicykli to nevnímam. Ja sa snažím ísť vždy tak, aby som uspel. V Riu je pekne, ale bývam trochu mimo dediny a celkovo sa mi zdá, že tu je veľa kontrol na vstupoch. A viem, že sa nedá posielať cez sociálne siete fotky a videá na športoviskách, lebo je to zakázané," pobavene konštatoval Sagan, ktorý okrem angličtiny malú časť tlačovej konferencie absolvoval aj v ukážkovej taliančine.
 

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo